دانش‌آموزان با اکتفا به آموزش از طریق رسانه‌های جمعی و احتمال آغاز دروس حضوری، ارتقاء خواهند کرد. این مطلب را رئیس اداره‌ی معارف هرات در نشست خبری امروز  ۲۰ اسد در مقر ولایت هرات مطرح کرد.

رئیس معارف هرات، در این نشست خبری از تلاش‌ها برای جلوگیری از توقف روند آموزش، در زمانه‌ی کرونا سخن گفت و افزود دانش‌آموزان معارف، برای سال آینده ارتقا می‌کنند.

ذکریا رحیمی رییس اداره‌‌ی معارف هرات می‌گوید با این که در زمانه‌ی کرونا، مراکز آموزشی بسته شده بود، اداره‌ی معارف هرات بیکار ننشست و برنامه‌های آموزشی را از طریق رسانه‌های جمعی، برنامه‌ی خانه به خانه، مرکز پاسخ‌دهی به پرسش‌های دانش‌آموزان و شبکه‌ی کیبلی ویژه‌ی معارف هرات راه‌اندازی کرد.

آقای رحیمی می‌افزاید برای دسترسی بیشتر دانش‌آموزان به آموزش، این اداره وبسایت آموزشی و شبکه‌ی کیبلی معارف را ایجاد کرده است که همه روزه از صبح تا شام، درس‌ها به صورت تقسیم‌بندی صنفی نشر می‌شود.

به گفته‌ی آقای رحیمی، در زمانه‌ی کرونا برای تسریع کارها، ۱۴۰ بست در اداره‌ی معارف هرات به اعلان سپرده شد که روند استخدام متقاضیان جریان دارد.

وی هم‌چنان از تعمیر ۶۰ باب مکتب در شهر و شهرستان‌های هرات خبر می‌دهد که کار ۵۰ باب آن تمام شده است و قرار است تا سال ۱۴۰۰، ۲۵۰ باب تعمیر دیگر نیز به کمک‌ نهادهای حامی معارف ساخته شود.

با این حال اما ۳۰ درصد از مکتب‌های هرات هم‌چنان تعمیر نخواهند داشت.

رئیس اداره‌ی معارف هرات از ساده‌سازی روند اداری استخدام و تبدیلی آموزگاران از یک مکتب به مکتبی دیگر، ایجاد ۱۲ باب خانه‌ی صلح در شهرستان‌ها برای آموزش حل منازعه برای دانش‌آموزان، به عنوان دستاوردهای این اداره در زمانه‌ی کرونا نام می‌برد.

ایجاد خانه‌ی رباتیک، جمنازیوم ویژه برای دختران، سالن انتظارخانه و دوغرفه‌ی معلوماتی از برنامه‌های ریاست معارف هرات است که به گفته‌ی رئیس این اداره، عملی می‌شود.

گزراشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail