هم‌زمان با عید سعید قربان، احتمال شیوع موج دوم ویروس کرونا و احتمال ابتلا به مریضی تب خون‌دهنده نیز سبب نگرانی مردم و مسوولان در ولایت هرات شده است، ریاست صحت عامه‌ی هرات برای پیشگیری از شیوع این بیماری‌ها برنامه‌های آگاهی دهی را آغاز کرده است.
محمد رفیق شیرزی، سخن‌گوی ریاست صحت‌عامه‌ی هرات می‌گوید، نگرانی از شیوع موج دوم ویروس کرونا وجود دارد برای همین، برنامه‌های آگاهی این اداره به شدت جریان دارد.
آقای شیرزی می‌افزاید: «لوایح صحی برای ذبح حیوانات در عید قربان آماده و نشر شده است.»
به گفته‌ی آقای شیرزی، علما نیز در راستای آگاهی‌دهی از خطرات ابتلا به ویروس‌های کوید ۱۹ و کانگ “تب خون‌دهنده” این اداره را همکاری می‌کنند.
وی از مردم می‌خواهد تا در ایام عید، فاصله‌ی اجتماعی و دیگر نکات بهداشتی را رعایت کنند.
مسوولان در اداره‌ی حج و اوقاف نیز از برنامه‌های آگاهی‌دهی برای مردم در مورد رعایت نکات صحی سخن می‌گویند.
عبدالخالق هروی، رییس اداره‌ی حج و اوقاف هرات می‌گوید، این اداره با همکاری با ریاست صحت عامه‌ی هرات، برنامه‌یی را برای علمای مساجد در نظر گرفته است تا در خطبه‌ی نماز عید در مورد نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و تب خون‌دهنده صحبت کنند.
آقای هروی می‌افزاید، امیدوار است تا تمام علمای شهر و حومه‌های شهر هرات از این برنامه پیروی کنند.
در همین حال، فعالان مدنی آگاهی‌دهی در مورد خطرات ابتلا به ویروس کرونا و تب خون‌دهنده را تنها راه برای حفاظت جان مردم و پیش‌گیری از شیوع موج دوم ویروس کرونا عنوان می‌کنند.
فاطمه فراهی مسوول نهاد برابری صلح و دموکراسی می‌گوید، آگاهی‌دهی در مورد اهمیت رعایت نکات بهداشتی به مردم کمک می‌کند تا از ابتلا به ویروس کرونا و تب خون‌دهنده در امان باشند.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail