انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان کارگاه آموزشی روزنامه‌نگاری آنلاین را به مدت چهار روز برای ۱۵ تن از زنان خبرنگار و دانشجویان این رشته برگزار کرده است.

برگزار کنندگان، هدف از برگزاری این برنامه را ارتقای ظرفیت زنان خبرنگار در عرصه‌ی آنلاین ژورنالیزم بیان می‌کنند.

فیصل کریمی، رئیس انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان و آموزگار این کارگاه می‌گوید، فراگیری مهارت‌های روزنامه‌نگاری آنلاین برای دانش‌جویان این رشته و خبرنگاران در شرایط حاضر یک باید است و همزمان با پیشرفت فناوری جدید باید کاربرد فناوری‌های جدید در حوزه‌ی روزنامه‌نگاری را یاد بگیرن

 او می‌افزاید، کار روزنامه‌نگاری آنلاین، نیازمند آموزش‌های حرفه‌یی و فنی است  که باید یاد بگیرند.

« آقای کریمی اضافه کرد:«ما در این کارگاه آموزشی تلاش داریم تا اشتراک کنندگان، مهارت‌های عملی و نظری روزنامه‌نگاری آنلاین را فرا بگیرند و چگونگی کار و طراحی وبلاگ خبری را بیاموزند.»

شماری از اشتراک کنندگان اما برگزاری این برنامه‌ها را برای ارتقای ظرفیت زنان خبرنگار در عرصه‌ی روزنامه‌نگاری موثر عنوان می‌کنند.

عارفه مهدوی، دانش‌جوی روزنامه‌نگاری در دانشگاه هرات می‌گوید، علم روزنامه‌نگاری در حال پیشرفت است و کسانی که می‌خواهند در این بخش کار کنند باید دانش خود را به‌روز کنند.

شهناز سعیدی، دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی روزنامه‌نگاری می‌گوید، با توجه به تغییراتی که در کار روزنامه‌نگاری می‌آید برای زنان روزنامه‌نگار لازم است تا مهارت‌های خود را بالا ببرند.

وی می‌افزاید، اکنون رسانه‌های آنلاین جای رسانه‌های سنتی را در مواری پر کرده و خبرنگاران باید مهارت‌های خود را برای کار در رسانه‌های آنلاین افزایش دهند.

انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان از آغاز کار اش تا کنون، برنامه‌های متفاوتی را جهت افزایش ظرفیت بانوان روزنامه‌نگار برگزار می‌کند.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail