قیمت بالای بسته‌های اینترنتی و تماس‌های تلفنی شرکت‌های مخابراتی و هم‌چنان کیفیت پایین این بسته‌ها، شکایت شهروندان هرات را برانگیخته است. گروه دادخواهان امروز در تجمع اعتراضی، به آن‌چه که سو استفاده‌ی شرکت‌های مخابراتی عنوان می‌کنند، انتقاد کردند.‌

مسعود مسلم عضو گروه دادخواهان هرات می‌گوید: «شرکت‌های مخابراتی به صورت علنی کریدت مردم را دزدی می‌کنند.»

 او می‌فزاید، در حالی‌که در وضعیت بحرانی کنونی، شرکت‌های مخابراتی باید خدمات بهتری نسبت به قبل ارائه کنند، اما خدمات آن‌ها بسیار پایین است.

آقای مسلم افزود، اگر دولت به این درخواست جوانان توجه نکند، دروازه‌های شرکت‌های مخابراتی را می‌بندند.

او به عنوان نمونه از شرکت مخابراتی روشن نام می‌برد.

به گفته‌ی وی، چندی پیش این شرکت مخابراتی برای بهبود خدمات رسانی خود تغییراتی آورد که در نتیجه‌ی آن، کریدت بسیاری از شهروندان را برداشت و پیشکش‌های فعال شده‌ی سیمکارت‌ها را غیرفعال کرد.

سروش کاکر از دیگر معترضان است و می‌گوید، این رویه‌ی شرکت‌های مخابراتی بیش از این قابل تحمل نیست.

به گفته‌ی آقای کاکر چندی پیش از شرکت مخابراتی روشن ده جی‌بی اینترنت فعال کرده بود که این شرکت، به بهانه‌ی به‌روزرسانی خدمات خود این بسته‌ها را غیرفعال کرد.

او هم‌چنان از قیمت‌ بالای نرخ تماس‌های داخلی و اینترنت شکایت دارد و می‌گوید، نیاز است تا شرکت‌های مخابراتی در خدمات خود تجدید نظر کرده و سهولت‌های بیشتری ایجاد کنند.

صدیقه نظری، مسوول کمیته‌ی بانوان گروه دادخواهان، اما از نرخ بالای بسته‌های تماس و اینترنت شرکت‌های مخابراتی انتقاد می‌کند.

خانم نظری می‌افزاید: از یک سال به این سو، قرار شد اداره‌ی مخابرات قیمت این بسته‌ها را پایین بیاورد اما تا کنون از این تغییرات خبری نیست.»

او می‌افزاید با این که نرخ این بسته‌ها بسیار بالا است، اما باز هم از کیفیتی که باید برخوردار نیستند.

شرکت‌های مخابراتی روشن و اتصالات از شرکت‌هایی اند که بیشترین انتقاد بر آن‌ها وارد است.

این نخستین بار نیست که قیمت بالا نرخ تماس‌های تلفنی، بسته‌های اینترنتی و کیفیت پایین این شرکت‌ها در خدمات‌رسانی، شکایت شهروندان را برانگیخته است، بلکه در گذشته نیز مردم به این روند اعتراض کرده بودند، دیده شود که پاسخ اداره‌ی مخابرات کشور به این دادخواهی‌ها چیست؟

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail