شماری از معلولان آسیب‌دیده از جنگ، امروز در تجمع اعتراضی خواستار توجه حکومت به وضعیت مردم و اجتناب از آن‌چه قدرت‌طلبی می‌گویند، شدند.
عبدالمجید حیدری یک‌ی از  معلولان جنگی می‌گوید: “ما برای تداوم نظام در افغانستان‌ از جان‌های خود گذشتیم و اکنون باید افراد بلند پایه‌ی حکومت به جای قدرت‌طلبی و دعوا بر سر کرسی، به فکر جان مردم باشند.”
اقای حیدری می‌افزاید، اکنون تمام دنیا به فکر نجات جان مردم خود از شر کرونا است اما افراد بلندپایه در دولت افغانستان، به فکر منافع شخصی خویش اند.
او از آقای غنی و عبدالله می‌خواهد تا برای مدیریت بحران کنونی در کشور با هم کنار بیایند و از نزاع دست بردارند.
مجید حیدری، انجینر ماین‌پاکی است و از ناحیه‌ی دست و گردن معلول است.
عبدالحمید، یکی دیگر از معلولان آسیب‌دیده از جنگ است و در این تجمع اعتراضی می‌گوید، حالا زمان دعوای رهبران برسر چوکی قدرت نیست و دو طرف درگیر باید به‌خاطر منافع ملی، جدال را ادامه ندهند.
به گفته‌ی این معلول آسیب دیده از جنگ، مردم در فقر و بیچاره‌گی به سر می‌برند و برای رهبران حکومت شایسته نیست تا در این شرایط، به فکر منافع شخصی خود باشند.
او که از ناحیه‌ی پای معلول است، می‌گوید، حکومت نباید جان‌فشانی آن‌ها را نادیده گرفته و به فکر منافع شخصی خود باشد.
عبدالرازق از دیگر معلولانآسیب دیده از جنگ است که از آقای غنی و عبدالله می‌خواهد تا منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح دهند.
او می‌افزاید، آن‌ها باید در این برهه‌ی زمانی به فکر مسایل گروهی و تنظیمی نباشند و برای پایمال نشدن خون شهدا و معلولان به فکر مردم خویش باشند.
انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در ششم میزان سال ۱۳۹۸ برگزار شد و پس اعلام نتایج، تا هنوز نیز جدال میان دو نامزد ریاست‌جمهوری جریان دارد.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail