“اتحاد ملی مبارزه علیه ویروس کرونا” در نشست خبری، از فعالیت‌ها، کارکرد، برنامه‌های آگاهی‌دهی، همکاری طبی، ضدعفونی‌سازی مکان‌ها و چگونگی توزیع مواد اولیه غذایی برای نیازمندان در هرات، گزارش داد.
اتحاد ملی مبارزه علیه ویروس کرونا، شامل پنج نهاد در حوزه‌های مختلف است که به گونه‌ی گروهی برای مبارزه با ویروس کرونا فعالیت می‌کنند.
بصیراحمد دانشیار بختیار، عضو اتحاد ملی مبارز علیه ویروس کرونا می‌گوید، کمک‌رسانی به پزشکان، آگاهی‌دهی برای مردم، کمک به نیازمندان و ضد عفونی‌سازی نقاط مختلف شهر، از جمله فعالیت‌های است که از آغاز شیوع ویروس کرونا در هرات، این اتحادیه انجام داده است.
آقای دانشیار در ادامه می افزاید، اساسی ترین هدف از این اتحادیه مبارزه با ویروس کرونا و کمک به نهادهای که در راستای مبارزه با این ویروس است.
در همین حال شماری از نهاد های که عضو اتحاد مبارزه علیه ویروس کروتا هستند می‌گویند، با ایجاد چنین اتحادیه هایی می‌توانند کمک‌های شان را منجسم‌تر به تهی‌‌دستان برسانند.
عبدالصمد حکمت، مسئول یکی از نهادهای خیریه می‌گوید، تاکنون به بیش از دو هزار خانواده نیازمند کمک شده است و این روند همچنان ادامه دارد.
وی می‌افزاید، روند کمک‌رسانی همه روزه جریان دارد.
در کنار این شمس‌الحق سلیم، مسئول انجمن طبی اسلامی افغانستان در حوزه ی غرب می‌گوید، این انجمن که در ترکیب اتحادیه ملی مبارزه علیه کرونا قرار دارد فعالیت‌هایش از آغاز شیوع ویروس کرونا، متمرکز بر آگاهی‌دهی بوده است.
وی می‌افزاید، آنان برای آگاه کردن مردم از خطرات ویروس کرونا، به روش‌های مختلف اطلاع‌رسانی می‌کنند.
به باور وی اگر اطلاع‌رسانی صورت گیرد و مردم کرونا را جدی بگیرند بدون شک این ویروس در هرات شکست خواهد خورد.
تلاش‌ها برای مبارزه با ویروس کرونا در حالی جریان دارد که شمار مبتلایان به این ویروس، سیر صعودی دارد و براساس آخرین آمار تاکنون ۳۰۶ تن در هرات به این ویروس مبتلا شدند.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail