مجمع عمومی مبارزه با بحران کرونا در هرات امروز برای پیگیری مشکل قطعی برق مردم در این شرایط بحرانی با رئیس اداره برق هرات دیدار کرد و خواستار این شد تا شرکت برشنا در این زمینه با مردم همکاری نماید.
در این نشست، اعضای مجمع موضوع اعلامیه‌ی شماره ۲ و نامه‌ی سرگشاده‌ی این مجمع مبنی بر رایگان شدن برق هرات و یا به تعویق انداختن پرداخت برق مصرفی مردم هرات را با این شرکت در میان گذاشتند.
عبدالقدیر صالحی هماهنگ کننده‌ی مجمع عمومی مبارزه با بحران کرونا در هرات در این دیدار خواستار این شد تا از طریق گفتگوهای دیپلماتیک، شرکت برشنا و حکومت افغانستان، موضوع رایگان شدن برق را برای مدتی، با کشورهای ترکمنستان و ایران بنابر حسن همجواری پیشنهاد کند.
فیصل کریمی سخنگوی این مجمع نیز در این نشست گفت که شرکت برق با درک شرایط بحرانی و مشکل اقتصادی مردم، در زمینه‌ی به تعویق افتادن پرداخت پول برق و جریمه نکردن مشترکان برق در هرات همکاری کند.
در این دیدار محمد تمیم صافی رئیس شرکت هرات برشنا گفت که موضوع نگرانی مردم و اعلامیه‌ی مجمع را به دفتر مرکزی شرکت برشنا مطرح کرده اند تا در این زمینه اقدام کند. او گفت که موضوع رایگان شدن برق تا حل بحران کرونا از صلاحیت‌های این نهاد نیست و باید حکومت افغانستان و کشورهای صادرکننده‌ی برق به افغانستان در این زمینه تصمیم بگیرند.
او در این نشست وعده داد تا پرداخت پول برق مصرفی مردم حداقل تا دو دوره به تأخیر خواهد افتاد و این شرکت مشترکان را جریمه نخواهد کرد. همچنان او وعده سپرد که بعد از دو دوره، مشترکان مستحق که توانایی پرداخت پول مصرفی برق را ندارند، می‌توانند پول مقروضیت خود را در چند قسط بپردازند اما این همکاری مشمول افراد زورمند و نهادهایی که باقی‌داری پول‌ مصرفی برق‌شان بالای چندین دوره است و توانایی پرداخت آن را دارند، نمی‌شود.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail