گشایش نمایشگاه دایمی و ایجاد کافه‌ای برای بانوان، حاصل تلاش‌های سه ساله‌ی طلایه راوک بانوی کارآفرین و بازرگان هرات است، طلایه می‌گوید، آغاز کارش با استقبال زیادی از سوی زنان همراه بوده است.

طلایه راوک سه سال پیش کارگاه تولیدی لباس زنانه را ایجاد کرد که با گذشت یک از ایجاد این کارگاه توانست برند تی، اند، ام را بسازد.

خانم راوک اکنون نمایشگاه دایمی از تولیدات برند تی، اند، ام را برگزار کرده است.

 در این  نمایشگاه، بیش از پنجاه نوع لباس زنانه با طرح‌های ترکیبی، سنتی و غربی به نمایش گذاشته شده است.

 او همچنان در کنار نمایشگاه دایمی، کافه‌ا‌ی را به منظور سهولت برای بانوان ایجاد کرده است.

او در این کافه به علاوه‌ی نوشیدنی، کتابخانه، بازی‌هایی تفریحی مانند شطرنج را نیز راه‌اندازی کرده است.

راوک می‌گوید، این اقدامش با استقبال زیاد زنان روبرو شده است.

در همین حال شماری از زنان از فعالیت و ایجاد چنین مکان‌ها در هرات استقبال کرده می‌گویند، زنان هرات برای گذراندن وقت با دوستان و نزدیکان شان به چنین مکان‌های ضرورت دارند.

منصوره یکی از بازدیدکننده‌گان نمایشگاه می‌گوید،  تلاش زنان بازرگان برای ایجاد سهولت و ارائه‌ی خدمات به همنوعانشان ستودنیست.

او در ادامه می‌افزاید، بنابه جو سنتی حاکم در جامعه‌ی هرات زنان محدودیت‌های زیادی دارند ایجاد چنین مکان‌های که همزمان چند سهولت را ایجاد می‌کنند یک نیاز اساسی است.

از سویی برخی دیگر بانوان به این باور اند که کارآفرینی و تلاش بانوان بازرگان به آنان  برای خودکفایی و کسب استقلال مالی انگیزه می‌دهد.

منیره، یکی دیگر از بازدیدکننده‌گان این نمایشگاه می‌گوید: «چه خوب است که در کنار خرید، می‌توانیم اینجا قهوه‌ بنوشیم و در کنارش مطالعه کنیم.»

او در ادامه می‌افزاید، بازدید از فعالیت‌ها و نوآوری‌های زنان سبب انگیزه بخشیدن برای پیشرفت برای سایر زنان می‌شود.

طلایه راوک، سه سال پیش نخستین برند تولید لباس زنانه را در هرات ایجاد کرد و پس از آن در هر فصل، تولیدات این برند را در نمایشگاهایی به نمایش گذاشت.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail