غذای بی‌کیفیت و عدم رعایت بهداشت در کافتریای دانشگاه هرات، این روز‌ها شکایت و نگرانی شمار زیادی از دانشجویان را به همراه دارد. برخی از دانشجویان می‌گویند، عدم رعایت بهداشت در کافتریا، چندین بار سبب مسموم شدن آنان شده است.

تعدادی از دانشجویان در این اواخر از غذا‌های  بی‌کیفیت و عدم رعایت یهداشت در این مکان شکایت دارند.

حسینا محجوب، دانشجو می‌گوید: «چندی پیش با ساندویچی که از کافتریا خوردم مسموم شدم و چند روز نتوانستم به صنف درسی‌ام حاضر شوم».

او همچنان می‌گوید، با آنکه این مسٔله را با مسوولان کافتریا در جریان گذاشت، اما توجهی صورت نگرفته است.

با این حال شماری از دانشجویان از عدم رعایت بهداشت در کافتریای دانشگاه هرات شکایت دارند.

احمد دانشجو می‌گوید، بعضی اوقات در غذا چیزهای وجود دارد که عدم رعایت بهداشت در غذای کافتریا را نشان می‌دهد.

او در ادامه  می‌گوید: «یک روز داخل ساندویچ کافتریا مگس وجود داشت.»

در همین حال  برخی از دانشجویان برعلاوه‌ی شکایت از  عدم کیفیت غذا و بهداشت، از طرز برخورد کارکنان این کافتریا نیز ناراضی  به نظر می‌رسند.

عاطفه هنریار می‌گوید:« با جمعی از دوستانم کافتریا رفتیم گارسون سفارش ما را اشتباهی آورد، وقتی برایش گفتیم سفارش ما چیز دیگری است، با بی نزاکتی صدایش را بالا برد و سر ما جیغ کشید و گفت که شما اشتباه سفارش دادید».

این در حالیست که مسوولان کافتریای دانشگاه هرات مشکلات موجود در کافتریا را می‌پذیرند و از تلاش برای حل این مشکلات خبر می‌دهند.

جمعه‌گل قلندری مسوول کافتریای دانشگاه هرات می‌گوید:« غذای ما از کیفیت بالایی برخوردار است و  مسئله وجود مگس در داخل ساندویچ را قبول داریم و در یک آشپزخانه گاهی از این اتفاقات می‌افتد که متاسفانه ما متوجه نشدیم».

وی می‌افزاید، تاحال کسی از کیفیت غذا یا عدم رعایت بهداشت، نزد آنان شکایتی نکرده است؛ اما آنان کوشش می‌کنند تا با به مرور زمان کیفیت غذا را بالا برده و رضایت مشتریان راکسب کنند.

با این حال مسوولان در اداره‌ی صحت عامه‌ی هرات از مشکلات موجود در کافتریای دانشگاه هرات اظهار بی‌خبری می‌کنند.

حکیم تمنا، رییس اداره‌ی صحت عامه می‌گوید:« تاکنون هیچ شکایتی به ما نرسیده است، درصورت درج شکایت پس از بررسی، در قدم اول جریمه می‌کنیم و اگر مشکل بزرگ بود صاحب رستورانت را به سارنوالی معرفی خواهیم کرد.»

گزارشگر: فاطمه لشکری

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail