دختران تیم منتخب فوتبال هرات، با شکست  ۰- ۱ در مقابل تیم کابل، نایب قهرمان مسابقات فینال لیگ برتر فوتبال بانوان شدند.

این دختران در مسابقات لیگ برتر، ابتدا به مصاف تیم بامیان رفتند و این بازی را با شکست ۲-۳ واگذار کردند اما در بازی برگشت با برد ۰- ۱ راهی مسابقات فینال شدند.

مسوولان در تیم منتخب فوتسال دختران هرات از تلاش و انگیزه‌ی دختران برای ورزش فوتبال سخن می‌گویند.

عابده نافع، مسوول کمیته‌ی فوتبال بانوان هرات می‌گوید، با این که دختران تیم منتخب از مدت زمان زیادی است که تمرینات منظمی نداشتند و از امکانات بسیار محدودی برخوردار بودند، این یک دستاورد و تجربه‌ی خوب بود.‎

او می‌افزاید، با این‌که چالش‌هایی از جمله نبود امکانات مناسب و حمایت کننده برای تمرینات این تیم وجود داشت با این هم دختران توانستند خود را برای این بازی‌ها آماده کنند.

شماری از بازی‌کنان نیز می‌گویند، اگرچه تلاش‌های آنان برای قهرمانی به ثمر ننشست، اما توانستند نایب قهرمان این مسابقات شوند.

نجمه عارفی عضو تیم منتخب هرات می‌گوید، با این که آمادگی لازم برای اشتراک در این مسابقات در تیم منتخب وجود نداشت، مقام نایب قهرمانی کم نیست.

مریم مهرزاد، یکی دیگر از بازی‌کنان این تیم می‌گوید، سال آینده تیم منتخب هرات کپ قهرمانی را از پایتخت به ولایت هرات می‌آورد.

او می‌افزاید، هیچ حمایتی از تیم دختران هرات وجود ندارد با این هم ختران سعی می‌کنند برای هرات مقام بیاورند.

گفتنی است که ۱۹ تن از دختران تیم منتخب هرات برای این مسابقات راهی کابل شده بودند که با کسب مقام نایب قهرمانی، امروز به هرات برگشتند.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail