مسوولان در کمیسیون شکایات انتخاباتی از ایجاد تدابیر جدی برای تامین شفافیت انتخابات و سهولت برای ثبت شکایات انتخاباتی سخن می‌گویند.

این گفته‌ها امروز (سه‌شنبه، ۲۶ سنبله) در کنفرانس مطبوعاتی با حضور رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی، منشی این کمیسیون و والی ولایت هرات در مقر ولایت هرات مطرح شد.

زهره بیان شینواری، رییس کمیسیون شکایات انتخابات هدف از آمدن به هرات را اطمینان به مردم هرات از تامین شفافیت انتخابات عنوان کرده و می‌گوید: «خواستیم با این کار سروی داشته باشیم از اداره‌های خود در هرات و روند کاری شان.»

او می‌افزاید، چالش‌ها در برابر ثبت شکایت‌های انتخاباتی، شناسایی شده است و برای جلوگیری از تکرار آن، سیستم درج شکایات که در گذشته ورقی و تحریری بود، حالا به سیستم الکترونیکی تبدیل شده است.

خانم شینواری افزود، قبلا برای معلومات مردم “کال سنتر” وجود نداشت اما این بار شماره‌ی ۱۳۲ در خدمت مردم است تا بتوانند شکایات خود را ثبت کنند.

رییس کمیسیون شکایات انتخاباتی همچنان افزود، کسانی که در دور گذشته به دلیل دست داشتن در فساد در لیست سیاه بودند، استخدام نشدند.

به گفته‌ی خانم شینواری، تاکنون ۶۶ شکایت انتخاباتی در زمان مبارزات انتخاباتی ثبت شده است که از این به ۸ مورد رسیدگی شده و به این تیم‌ها، توصیه، جریمه‌ی نقدی و اخطاریه داده شده است.

خانم شینواری می‌گوید، از میان این ۶۶ مورد، ۳۶ شکایت در دفتر مرکزی کابل، چهار شکایت در هرات، ۴ شکایت در قندهار و ۵ شکایت در تخار بوده است.

قاسم الیاسی، منشی کمیسیون شکایات انتخاباتی اما می‌گوید، ۲۵ درصد این شکایات مربوط به دو تکت انتخاباتی است که شریک قدرت اند.

وی افزود، از میان هشت مورد شکایت انتخاباتی که به آن رسیدگی شده است، دسته‌های تیم دولت‌ساز و ثبات و هم‌گرایی نیز شامل اند.

با این حال، والی هرات نیز از برخورد جدی و مسوولانه در برابر هر نوع تخلف اطمینان داد.

قیوم رحیمی والی هرات می‌گوید، قضایای تخلفات انتخاباتی به گونه‌ی جدی پی‌گیری می‌شود و در صورتی که تخلفی صورت گیرد، دادستانی برای رسیدگی به قضایا وجود دارد.

این در حالیست که قرار است تا ده روز دیگر چهارمین انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان برگزار شود.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail