قرار است تا ده روز دیگر چهارمین دور انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان برگزار شود. برخی از زنان، انتخابات پیش‌رو  را فرصتی برای آمدن صلح و تغییر وضعیت زنان می‌دانند.

طبق گفته‌های شمار زیادی از زنان، اولویت شان برای انتخاب رییس‌جمهور آینده‌، امنیت است.

شماری از زنان می‌گویند، می‌خواهند به کسی رای بدهند که بتواند امنیت را تامین کند.

حکیمه رسولی، زن میان‌سال می‌گوید: «می‌خواهم رییس جمهور آینده ما اول از همه امنیت را در کشور تامین کند، تا دیگر شاهد قتل عام مردم خود نباشیم.»

او در ادامه می‌گوید، ۴۰ سال عمر دارد و در همه‌ی دوره‌های انتخابات شرکت کرده است به باور خانم رسولی، حکومت‌های گذشته ناامنی، بیکاری ومهاجرت را در کشور به وجود آورده اند و او امیدوار است که انتخابات پیش‌رو متفاوت‌تر از دوره‌های گذشته باشد.

از سویی برخی از زنان می‌گویند، به امید صلح پای صندوق‌های رای خواهند رفت.

فاطمه حسینی، می‌گوید، ناامنی عامل همه مشکلات در افغانستان است و رییس‌جمهور یک کشور باید این مشکلات را حل کند. «هر روز که از خانه بیرون می‌شوم، امیدی به برگشتن به خانه ندارم.»

او در ادامه می‌گوید، ۴۵ سال سن دارد و در همه‌ی دوره‌های انتخابات شرکت کرده است و این بار او می‌خواهد به امید آمدن صلح پای صندوق‌های رای برود.

در همین حال شماری از زنان انتخابات را فرصتی برای تغییر اوضاع نابسمان کشور می‌دانند.

زهرا عزیزی، می‌گوید، امیدوار است که انتخابات پیش‌رو بتواند کشور از بحران جنگ و ناامنی بیرون کند.

خانم عزیزی در ادامه می‌گوید، شرکت در انتخابات را به عنوان یک شهروند وظیفه خود می‌داند و در انتخابات پیش‌رو به نامزدی رای می‌دهد که تامین امنیت در اولویت برنامه‌هایش قرار داشته باشد.

گزارشگر: عارفه مهدوی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail