در نگاه نخست ذهن را درگیر می‌کنند؛ اما در نهایت حس شادی و آزادی را به مخاطب منتقل می‌کنند، این تابلو‌ها با دستان دختر چهارده ساله‌ای نقاشی شده است. الهه رهگذر، نخستین نمایشگاه‌اش را با نام “پیچ‌وتاب موهایم” برگزار کرده است. می‌گوید، نقاشی‌هایش روایت زیبایی زن است.

بیش از ده سال است که انگشتان الهه با رنگ و قلم سرو‌کار دارد. او می‌گوید، نخستین تابلواش را در چهارسالگی نقاشی کرده است.

او در ادامه می‌افزاید، هنگامی‌که می‌خواهد تابلویی را آغاز کند، ناخودآگاه ذهنش موضوعات زنانه را تجسم می‌کند.

الهه می‌گوید، در نخستین نمایشگاه‌اش خواسته است تا آزادی طلبی و زیبایی زن را به نمایش بگذارد.

شماری از هنرمندان نقاشی در هرات، تغییر سبک نقاشی را سبب رشد و ماندگاری این هنر عنوان می‌کنند.

عبدالناصر ثوابی، استاد دانشکده‌ی هنرهای دانشگاه هرات می‌گوید، این نمایشگاه از جنبه‌های مختلف متفاوت است، که هنرمند توانسته زیبایی زنان را به  گونه‌ی متفاوت  به تصویر بکشد و مهم‌تر از همه هنرمند با استفاده از هنر معاصر، از تکرار در نقاشی پرهیز کرده که این کار، نقاشی‌هایی او را جذاب‌تر ساخته است.

این نمایشگاه حاوی بیست‌و دو اثر هنری، به سبک مدرن و با استفاده از رنگ “اکریلیک” است.

شماری از بازدیدکنندگان، ضمن استقبال از برگزاری چنین نمایشگاه‌ها می‌گویند، تابلو‌هایی به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه، هنرمندانه زیبایی‌های زنان به تصویر کشیده است.

آتنا سلطانی، بازدید کننده، می‌گوید، استفاده‌ از رنگ‌های شاد دخترانه سبب می‌شود که کودک درون مخاطب بیدار شود و زندگی را طور دیگر تصور کند.

در کنار این سحر خلیلی، یکی دیگر از بازدیدکنندگان می‌گوید، این تابلو‌ها  تصوری را نزد مخاطب ایجاد می‌کند که زیبایی زنان انتها ندارد و نباید این زیبایی بی حد و حصر را پنهان کند.

الهه رهگذر که دانش‌آموز صنف هشتم مکتب است می‌گوید، دوست دارد در آینده طراح لباس زنان شود زیرا پرداختن به موضوعاتی در خصوص زیبایی زنان یکی از اهداف مهم آن در آینده است.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail