با آمد آمد عید در گوشه‌ی از شهر هرات در یک روستای کوچک، گروهی از بانوان با تهیه‌ی انواع شیرینی و فروش آن به قیمت پایین‌تر از بازار می‌خواهند، در کنار کسب درامد با خوشی مردم نیز سهیم شوند.

این بانوان با ابراز خرسندی از خدمت و ایجاد سهولت برای مردم می‌گویند، با درک شرایط و به هدف کمک به آنانی که از لحاظ اقتصادی ضعیف هستند، خواسته‌اند تا در ایام عید در قیمت‌ شیرینی‌های شان تخفیف بیاورند.

شریفه مسوول این مرکز  تولید شیرینی می‌گوید: «در سال به صورت کلی فروشات داریم اما در ایام عید فروشات بیشتر می‌شود و ما خواستیم با کاهش قیمت‌ها به نوعی به خوشی مردم شریک شویم.»

 معصومه یکی دیگر از این بانوان می‌گوید، تلاش‌شان این است که در کنار کسب رضایت مشتری شیرینی‌های تازه‌تری آماده کنند.

 او همچنان می‌افزاید: «‌در ایام عید ترجیح می‌دهیم که مفاد خودمان کم‌تر باشد؛ شیرینی‌ها را به قیمت کمتری به‌فروش می‌رسانیم، از این طریق می‌خواهیم برعلاوه فروش بیشتر، رضایت مشتریان را نیز با خود داشته باشیم.»

این گروه به طور معمول روزانه حدود شصت کیلو تولیدات دارند که این رقم در آستانه‌‌ی عید دوچند می‌شود.

 مهدیه عضو دیگر این گروه می‌گوید، تولیدات شان در عید دوچند می‌شود به دلیل تخفیف ویژه مشتریان تعداد مشتریان شان در حال افزایش است.

او در ادامه می‌گوید، چه خوب است که همه‌ی فروشنده‌گان هنگام مناسبت‌های ویژه با درک شرایط اقتصادی مردم اجناس شان را با تخفیف به‌فروش برسانند و در خوشی مردم سهیم شوند.

در همین حال شماری  از مردم از فعالیت این بانوان استقبال کرده و آن را گامی اثرگذاری در رشد تجارت و اقتصاد زنان عنوان می‌دانند.

 علی‌اصغر یک تن از مشتریان می‌گوید:«ترجیح می‌دهم که شیرینی عیدی مورد نیاز خود را به دلیل تازه بودن شیرینی و همچنان مناسب بودن قیمت‌ آن نسبت به سایر شیرینی‌پزی‌ها، از این شیرینی‌پزی تهیه کنم.»

این در حالیست که مطابق به رسم و رواج‌ها مردم سفره‌ی عید را با انواع شرینی‌ها و میوه‌های خشک تزیین می‌کنند.

گزارشگر: فاطمه لشکری

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail