لطیفه عظیمی، مربی ورزش یوگا

لطیفه عظیمی مربی ورزش یوگا، مدت چهار سال است، این رشته ورزشی را در کلپ خود آموزش می‌دهد. او می‌گوید: «این ورزش برای ایجاد آرامش، تقویت حافظه، چربی سوزی و بلند بردن مقاومت بدن خیلی موثر است.»

او که ورزش یوگا را به هند آموزش دیده است، نظر به علاقه‌مندی زنانی که در کلپ او می‌آمدند برای نخستین بار دست به ایجاد این رشته ورزش زده است.

فیروزه واحدی مربی ورزش درمانی در یکی از باشگاه‌های ورزشی است. او از حضور پررنگ زنان به این فعالیت ورزشی سخن می‌زند.

وی می‌گوید: “در حال حاضر ۳۵ خانم در باشگاه ما مصروف تمرینات ورزش درمانی هستند و روز به روز به تعداد این خانم‌ها افزوده می‌شود”.

یلدا خان‌زاده، مربی ورزش فیتنس

یلدا خان‌زاده، مربی فیتنس می‌گوید، زنان در سنین مختلف، هریک به هدف خاصی فتینس کار می‌کنند.

او در ادامه می‌افزاید، ورزش فیتنس به زنان این امکان را فراهم می‌کند تا به وزن، قد و اندام متناسب برسند به همین دلیل علاقه‌مندان این نوع ورزش، در بین زنان رو به افزایش است.

مریم افشار، بسکتبالر

مریم افشار، دختری که از طریق ورزش بسکتبال توانسته است مرز‌ها را بشکند وبیرق افغانستان را به اهتزاز در آورد و پیام صلح را برای مردم دنیا برساند.

او می‌گوید، در سال ۲۰۱۴ در مسابقات بدمنتون دهه‌ی فجر ایران اشتراک کردم و مقام گرفتم.

در تیم بسکتبال مسابقات انتخابات تیم ملی سال۲۰۱۵ توانستم مقام بهترین بازیکن بسکتبال کشور را از آن خود کنم، در مسابقات جنوب آسیای کشور هند در ۲۰۱۶ اشتراک کردم وفعلا هم در تیم بسکتبال یکی از دانشگاه‌های خوب کشور ترکیه عضویت دارم.

طاهره رضایی، تکواندو کار

طاهره رضایی، عضو تیم تکواندوی دختران هرات، می‌گوید، علاقه زیادی به ورزش‌های رزمی، خصوصا تکواندو دارد و توانسته در رقابت‌های مختلف مقام عالی را کسب کند.

او می‌گوید، سه ماه قبل در مسابقات تکواندوی در شهر کابل توانسته مقام اول را از آن خود کند.

تهیه کننده: عارفه مهدوی

 

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail