ششمین دور مسابقات دوستانه‌ی هندبال بانوان که از سوی ریاست فدراسیون دانشگاه‌های حوزه‌ی غرب میان تیم‌های منتخب هرات و جبرییل برگزار شد، با نتیجه‌ی ۷، ۱۲ به نفع تیم منتخب هرات پایان یافت.

مسوولان هدف از برگزاری این مسابقه را ترغیب بانوان برای روی آوردن به ورزش هندبال عنوان می‌کنند.

هاظم جمشیدی، رییس فدراسیون ورزشی دانشگاه‌های حوزه‌ی غرب می‌گوید، این مسابقات به هدف تشویق و ترغیب دختران برای روی آوردن به ورزش هندبال راه‌اندازی شده است.

رامین محمدی معاون فدراسیون هندبال هرات می‌گوید،  چند سال است که تیم‌های هندبال بانوان راه‌اندازی شده است، تا زنان هم در این بخش رشد داشته باشند.

وی می‌افزاید، کم‌توجهی به ورزش هندبال به ویژه در بخش زنان سبب شده که دختران علاقه‌ی کمتری برای پیوستن به این تیم‌ها داشته باشند، این مسابقات برگزار شده تا توجه‌ مسوولان برای این رشته جلب شود.

شماری از دختران ورزشکار اما برگزاری این مسابقات را فرصتی برای آشنایی بیشتر با این رشته و مایه‌ی دل‌گرمی شان می‌دانند.

شکیبا احمدی، از شش‌ماه به این سو به تیم منتخب هندبال بانوان هرات پیوسته است.

او که از پیروزی تیم‌اش در این مسابقات خوش‌حال است، می‌گوید، این مسابقات سبب می‌شود تا دختران برای ادامه‌ی این ورزش تشویق و ترغیب شوند.

ماه‌گل رضایی عضو تیم جبرییل می‌گوید، تیم آن‌ها از پانزده روز به این سو تشکیل شده و هدف از راه‌اندازی مسابقات این است تا آن‌ها بیشتر با روش بازی آشنا شوند.

او می‌افزاید، برگزاری مسابقات برای دختران ایجاد انگیزه می‌کند تا با وجود چالش‌های زیاد ورزش را رها نکنند.

این درحالیست که هم‌اکنون چهار تیم ورزشی هندبال بانوان در هرات وجود دارد و فضای سنتی هرات همچنان یکی از مشکلات عمده‌ی دختران ورزشکار محسوب می‌شود.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail