مینا نادری، متولد سال ۱۳۶۵ه.ش دانش‌آموخته‌ی ژورنالیزم و در مقطع کارشناسی علوم سیاسی تحصیلاتش را به پایان رسانده است، خانم نادری  چندی پیش به عنوان معاون شهرداری هرات، تعیین شد. برای معرفی و بحث بیشتر، پیرامون برنامه‌هایش خبرگزاری بانوان افغانستان با او گفت‌گویی ترتیب داده است که در ادامه می‌خوانید.

پرسش: نخست در رابطه به فعالیت‌های تان بگویید؟

پاسخ: اولین فعالیت‌ام را به عنوان استاد در یکی از دانشگاه‌های خصوصی شروع کردم و در کنار این‌ برای مدتی در رسانه‌های مختلف کار کردم و سال پار در انتخابات پارلمانی نیز نامزد بودم اما بنابه دلایلی  نتواستم به پارلمان راه یابم، اما با همه این ها در حال حاضر به عنوان معاون شهرداری هرات ایفای وظیفه می‌کنم.

پرسش: چرا شهرداری هرات؟

پاسخ: هدفم در نهایت خدمت به مردم است سال پار با نامزد شدن در انتخابات پارلمانی خواستم از آدرس پارلمان خدمت کنم؛ اما بنابه دلایلی نشد. اکنون شرایط مساعد است می‌خواهم از آدرس شهرداری هرات به هموطنانم خدمت کنم.

پرسش: آغاز کارتان در اداره‌ی شهرداری هرات چگونه بود؟

پاسخ:هنگامی‌که به عنوان معاون شهرداری هرات مقرر شدم، با واکنش‌های شمار زیادی از مردم روبرو شدم اما پاسخ من برای همه این بود که ماه‌ها مبارزه کردم؛ اما صدایم شنیده نشد و از دادخواهی دست کشیدم اما تقرری به عنوان معاون شهرداری هرات هیچ ربطی به انتخابات پارلمانی ندارد چون هدف من خدمت به مردم است و این بار می‌خواهم از آدرس شهرداری به مردم خود خدمت کنم.

پرسش: تاکنون فعالیت مشابهی در اداره‌های چون شهرداری داشتید؟

پاسخ: بله، تجربه کاری یک‌ونیم ساله در وزارت شهرسازی و مسکن ولایت کابل را دارم، به همین دلیل می‌خواهم تغییرات زیادی را در فضای شهر هرات به همکاری مردم آن بیاورم.

پرسش: به عنوان معاون شهرداری هرات، چه پلان‌های را روی دست دارید؟

پاسخ: هرات شهر باستانی و دارای علم و فرهنگ است، اما در این اواخر بی‌نظمی‌ها، آلودگی و ازدحام بیش از حد رنگ‌و روی این شهر را تغییر داده است.

سخن آخر

 به عنوان معاون شهرداری هرات، پیام من به مردم علم‌پرور هرات باستان این است که “شهر ما خانه ما است” باید همه دست به دست هم داده و درقسمت پاکی  ونظافت شهر تلاش کنیم تا شهر عاری از آلودگی را داشته باشیم.

مصاحبه کننده: عارفه مهدی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail