ملالی فروتن مربی رشته‌ی ورزش فیتنس است؛ او بیش از یک دهه است که به زنان برای رسیدن به اندامی متناسب و درمان درد‌های مفصلی فعالیت می‌کند. برای معرفی بیشتر، خبرگزاری بانوان افغانستان، با او گفت‌وگویی ترتیب داده است که در ادامه می‌خوانید.

معرفی

پاسخ: ملالی فروتن هستم از ده سال به این طرف به عنوان مربی رشته‌ی ورزشی فیتنس در کلپ‌های مختلف ایفای وظیفه می‌کنم.

پرسش: معلومات مختصری در مورد ورزش فیتنس بدهید؟

پاسخ: امروزه بیشتر زنان به‌خاطر زیبایی و تناسب اندام شان به ورزش فیتنس روی می‌آورند، فیتنس ورزشی است که شامل حرکات شکم، نرمش، ایروبیک، دوش، کشش و کار با دستگاه می‌شود.

پرسش: از چی زمانی به عنوان مربی فیتنس فعالیت می‌کنید؟

پاسخ: از ۱۸ سالگی به ورزش فیتنس روی آوردم وبا علاقه‌مندی و پشتکار آن را ادامه دادم و از ده سال به این طرف به عنوان مربی ورزشی رشته‌ی فیتنس در سه کلپ فعالیت دارم و روزانه به ۸۰ شاگرد تمرین می‌دهم.

پرسش: در طول ده ساله‌ چی دست‌آوردهایی در زمینه ورزش فیتنس داشته اید؟

پاسخ: چندین مسابقه خارجی داشتم و توانستم برنده شوم و در کنار آن برای زنان بیمار، باردار، زنان افسرده و زنانی که اندام مناسب ندارند، با تمرین‌، رژیم غذایی و ماساژ درمانی به آنان کمک می‌کنم.

پرسش: در ارتباط به نحوه اجرای حرکات در ورزش فیتنس بگویید؟

 

پاسخ:  برای زنان باردار ورزش‌های سبک؛ نرمش و استفاده از توپک صورت می‌گیرد و اما زنانی که از چاقی رنج می‌برند باید تمرین‌های دوش، کشش ،ایروبیک و کار با دستگاه را انجام دهند، زنانی که بیش از حد لاغر هستند در کنار تمرین باید رژیم های خاص غذایی را نیز دنبال کنند، زنانی پیری که از کمر دردی و ساییدگی زانو رنج می‌برند با نرمش‌های خاص و ماساژ درمانی بیماری آنان تداوی می‌شود.

پرسش: در باره ماساژ درمانی بیشتر معلومات دهید؟

پاسخ: ماساژ درمانی نیز یکی از موثرترین روش‌ها برای درمان درد کمر، زانو و سر است. که با استفاده از روغن های طبیعی چون؛ روغن کنجد، سیاه دانه و پندونه به مرور زمان دردهای مفصلی بیماران از بین می‌رود.

پرسش: در این راه با چی چالش‌های روبرو شده اید؟

پاسخ: خانواده‌ی شوهرم مخالف ورزش من بودند و همواره با چالش‌های زیادی روبرو بودم اما سال‌ها مبارزه کردم ودر حال حاضر در سه کلپ به عنوان مربی فعالیت دارم.

پرسش: علاقه مندی زنان به فیتنس را چگونه می‌بینید؟

پاسخ: ده سال قبل برای اولین بار آموزش فیتنس را برای زنان شروع کردم از آن زمان تا کنون روز به روز علاقه‌مندی زنان به ورزش‌های مختلف خصوصا فیتنس روبه افزایش است، چون زنان به خودشان ارزش می‌دهند و در تلاش ایجاد تغییرات در خودشان هستند.

مصاحبه کننده: عارفه مهدوی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail