در نتیجه درگیری مسلحانه در یک مراسم عروسی در ولسوالی اشترلی ولایت دایکندی، سه زن و یک کودک شش‌ساله کشته شده‌اند.

سکینه احسانی، سخنگوی والی دایکندی، روز جمعه، سی‌ویکم جوزا به روزنامه ۸صبح گفت که این رویداد حوالی ساعت ۴:۳۰ پس از چاشت روز پنج‌شنبه در روستای چاووش ولسوالی اشترلی رخ داده است و در نتیجه آن نُه نفر دیگر زخم برداشته‌اند. در میان زخمیان این رویداد نیز سه زن شامل‌اند. با این حال،  وضعیت برخی از زخمیان وخیم گزارش شده است.

خانم احسانی افزود که این درگیری میان دو تفنگ‌دار غیرمسوول رخ داده است. او در مورد وقوع این رویداد گفت که ابتدا شخصی به نام محمد اخلاقی در مراسم عروسی برادرش هنگام انتقال عروس دست به شلیک شادیانه می‌زند که از سوی حمید مبلغ‌زاده ممانعت می‌شود. به گفته او، پس از آن‌که محمد اخلاقی به این ممانعت اعتنایی نمی‌کند و به شلیک شادیانه ادامه می‌دهد، حمید مبلغ‌زاده و برادرانش بر موترهای کاروان عروسی تیراندازی می‌کنند.

سکینه احسانی از محمد اخلاقی و حمید مبلغ‌زاده به عنوان تفنگ‌داران غیرمسوول نام برد.

بر اساس معلومات منابع محلی، درگیری مسلحانه یک روز پس از وقوع این رویداد نیز در ساحه ادامه دارد. سخنگوی والی دایکندی هم‌چنان گفت که نیروهای پولیس به ساحه اعزام شده‌‌اند و تلاش‌ها برای مصالحه میان دو طرف نیز در حال جریان است.

دایکندی از ولایت‌های امن به شمار می‌رود، اما حضور تفنگ‌داران غیرمسوول و رقابت‌های گروهی که در برخی از ولسوالی‌های این ولایت به شکل گسترده در جریان است و در مواردی منجر به درگیری‌های خونین شده است، باشنده‌گان دایکندی را به شدت نگران کرده‌ است.

منبع: هشت صبح

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail