در ماه رمضان مردم در هرگوشه‌ای از افغانستان، آداب و رسوم ویژه‌ای دارند؛ زنان در هرات نیز ساعت‌ها را با پختن غذا‌های متنوع صرف می‌کنند، به نماز تراویح می‌روند و با پاک‌کاری و منظم ساختن خانه‌های شان اینگونه این ماه را سپری می‌کنند.

شماری از زنان، می‌کوشند تا در ماه رمضان سفره‌ی افطاری را با انواع غذا‌ها، رنگین‌تر کنند این زنان می‌گویند، غذا‌های محلی را در ماه رمضان بیشتر می‌پزند.

فاطمه، که روزانه سه ساعت را برای پختن غذا برای افطاری و سحری صرف می‌کند می‌گوید، آشپزی در رمضان، برای او لذت‌بخش است و با پختن غذا‌های مختلف سفره‌ی افطاری اش را تزیین می‌کند.

در همین حال برخی دیگری از زنان می‌گویند، در ماه رمضان بیشتر از ماه‌های دیگر در نحوۀ آماده کردن سفره‌ی شان توجه و تلاش می‌کنند چون به باور آنان آماده کردن سفره‌ی افطاری ثواب دارد.

شکریه که همه ساله در ماه رمضان به غذا‌های محلی‌ می‌پردازد می‌گوید: «هر سال با آغاز ماه رمضان غذا‌های محلی خاص منطقه‌ام را می‌پزم چون خوردن غذا‌های خاص در ماه رمضان لذیذ‌تر است.»

وی می‌افزاید، سفرۀ ماه رمضان با سفره‌های ماه‌هایی دیگر تفاوت‌های زیادی دارد.

زینب نیز یکی دیگر از زنانی است که علاقه‌ی زیادی به پختن غذا‌های محلی در ماه رمضان دارد.

او می‌گوید: «در ماه رمضان به دلیل گرسنگی و تشنگی درجریان روز، مقاومت بدن پایین آمده و معده‌ ضعیف می‌شود، به همین دلیل من در این ماه غذا‌های خاص و اشتهاآور را می‌پزم.»

او می‌افزاید، سفره‌ی رمضانی مکانی برای همدلی و جمع خانواده‌گی است که غذا‌های رنگارنگ این جمع را صمیمی‌تر و زیباتر می‌سازد.

 خانواده‌ها در هرات نیز مانند سایر نقاط افغانستان، نظر به فرهنگ، سنت‌ها، رسم‌ و رواج‌های خاص‌شان،سفره‌های افطار و سحری شان را با انواع غذاهای محلی و مدرن مزین می‌کنند و اینگونه این ماه را به پایان می‌رسانند.

گزارشگر: عارفه مهدوی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail