تیم منتخب تکواندوی دختران ولایت هرات، در هشتمین دور مسابقات سالانه‌ی تکواندوی افغانستان، عنوان قهرمانی این دور از مسابقات را از آن خود کرد.

مسابقات تیم ملی تکواندوی زنان افغانستان، میان ۹ تیم از ولایات، در کابل برگزار شد.

در این مسابقات دو تیم از هرات در رده‌های سنی جوانان و نوجوانان شرکت کردند که توانستند با اخذ ۳۲ امتیاز در دور نهایی در برابر تیم تکواندوی دختران فراه پیروز میدان شوند.

احمد جاوید رسولی، رییس فدراسیون تکواندوی هرات، می‌گوید، تعداد دختران تکواندوکار در ترکیب تیم ملی تکواندوی دختران هرات، در  کتگوری جوانان و نوجوانان ۳۲ تن هستند که از این میان ۵۰ درصد اعضای تیم ملی تکواندوی دختران کشور را هرات و ۵۰ فیصد دیگر آن را دختران سایر ولایات تشکیل می‌دهند.

درهمین حال شماری از دختران تکواندوکار که در این مسابقات شرکت کرده‌اند، برگزاری چنین مسابقات را برای رشد و افزایش علاقه‌مندی شان در این رشته‌ی ورزشی تاثیرگذار  عنوان می‌کنند.

رومینا رسولی، عضو تیم تکواندوی دختران هرات، می‌گوید، احساس خوبی دارد از اینکه تیم شان  قهرمان این دور از مسابقات شده است.

او در ادامه می‌افزاید: «قهرمانی برایم انگیزه داده است تا برای کسب مدال در مسابقات جهانی تلاش کنم.»

با این حال شماری دیگری از اعضای تیم تکواندوی دختران هرات می‌گویند، شرکت  در مسابقات و کسب مقام اول سبب شده است که بیشتر از پیش برای رشد و پیشرفت تکواندو در ولایت هرات تلاش کنند.

طاهره رضایی، عضو تیم تکواندوی دختران هرات، می‌گوید: «درمسابقات تیم ملی با این که دست چپم شکسته بود وداکتران مرا از مسابقات منع کردند، بازهم به دلیل علاقه‌مندی زیاد شرکت کردم و توانستیم مقام قهرمانی را کسب کنیم.»

او در ادامه می‌گوید: «از این پس با نیروی بیشتر برای مسابقات جهانی آماده‌گی می‌گیرم.»

از سویی شماری از دختران تکواندوکار هرات خواهان برگزاری هرچه بیشتر مسابقات هستند.

زهرا میرزایی، تکواندوکار می‌گوید، برگزاری مسابقات سبب ایجاد روحیه برای مبارزه بیشتر و تلاش برای رسیدن به پیروز می‌شود.

این دومین سال است که تیم ملی تکواندوی دختران ولایت هرات، مقام قهرمانی مسابقات تکواندوی دختران افغانستان  را از آن خود می‌کنند.

گزارشگر: عارفه مهدوی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail