دو بانوی خبرنگار از هرات در رقابت مرکز خبرنگاران افغانستان که همه ساله به مناسبت (۲۷ حوت) روز ملی خبرنگار برگزار می‌شود، جز ده خبرنگار برتر سال ۱۳۹۷ شدند.

در این رقابت، محصولات رسانه‌ای از سرتاسر افغانستان به رقابت گذاشته شد و محصولات رسانه‌ای این دو خبرنگار، جز ده بهترین انتخاب شد.

 سیمین صدف خبرنگار خبرگزاری بانوان افغانستان یک تن از این زنان است که گزارش‌اش جز ده محصول برتر رسانه‌ای سال برگزیده شد.

او می‌گوید؛ گزارشی را که در این رقابت کاندید کرده بود در مورد “ترویج خشونت علیه زنان در رسانه‎ها” بود که توانست از میان ده ها گزارش، جز ده بهترین انتخاب شود.

خانم صدف می‌افزاید: « ما در خبرگزاری بانوان افغانستان برای محو خشونت در برابر زنان و ترویج برابری جنسیتی کار می‌کنیم و این گزارش نیز نقدی بود بر کارکرد برخی رسانه‌ها علیه زنان.»

وی باور دارد که برگزاری چنین برنامه‌هایی به خبرنگاران انگیزه می‌دهد تا بیشتر از پیش در راستای اطلاع‌رسانی کار کنند.

او می‌گوید؛ می‌خواهد از طریق گزارش‌هایش، صدای زنان در برابر بی‌عدالتی‌های اجتماعی باشد.

الهه ساحل عکاس خبرنگار آزاد در هرات یکی دیگر از برندگان این رقابت است.

او در مورد محصول انتخاب شده اش می‌گوید: «۹ عکس از دختران دانش‌آموزِ شش مکتب لیسه و ابتدایی بود  که ذوق دختران را برای دریافت آموزش در مکان کاملا غیر استندرد نشان می‌داد.»

خانم ساحل می‌افزاید؛ برنده شدن در این رقابت مسوولیت او را برای انعکاس حقایق از طریق دوربین کمره اش بیشتر کرده است و از این پس به مشکلات و دستاوردها توجه بیشتری می‌کند.

وی همچنان می‌افزاید: «برنده شدن در میان صدها دستاورد رسانه‌یی کار کمی نیست و این مرا به اهدافم نزدیک تر می‌کند.»

مرکز خبرنگاران افغانستان، همه ساله این برنامه را برای ایجاد رقابت سالم و تولید محصولات باکفیت رسانه‌ای میان روزنامه‎نگاران برگزار می‌کند.

گزارشگر: عارفه مهدوی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail