مرکز خدمات تکنالوژی بانوان، با ابتکار چهار تن از دخترانی که دانش‌آموخته‌ی کامپیوتر ساینس هستند، جهت ارایه‌ی خدمات تکنالوژی به زنان در هرات، ایجاد شده است و فعالیت می‌کند.

افسانه آرسین، یک تن از اعضای رهبری این مرکز، هدف از ایجاد آن را سهل‌سازی دست‌رسی به خدمات تکنالوژِی برای زنان و اثبات توانایی‌های شان عنوان می‌کند. به گفته‌ی افسانه، این مرکز در بخش‌های مختلف مربوط به تکنالوژی فعالیت دارد.

او از استقبال نکردن مردم از این مرکز ناراض است و می‌گوید با آن که تبلیغات دارند، اما باز هم کم‌تر مورد استقبال قرار می‌گیرند و دیدگاه مردم بر این است که زنان در این بخش ناتوان اند.

پریسا کریمی، یکی دیگر از اعضای رهبری مرکز خدمات تکنالوژی بانوان، اشاره می‌کند که آن‌ها این مرکز را ایجاد کرده‌اند تا امنیت بیش‌تری در بخش تکنالوژی برای زنان تامین شود. او می‌گوید:”برخی از زنان به علت داشتن تصاویر شخصی در مبایل‌شان به ما بیش‌تر اعتماد می‌کنند و راحت اند.”

پریسا می‌افزاید با آن‌که دیدگاه مردم نسبت به فعالیت آن‌ها مثبت نیست، اما باز هم این دختران انگیزه‌ی خود را حفظ می‌کنند تا بتوانند به همه ثابت کنند که زنان نیز در تمام بخش‌ها توانا هستند.

از طرفی هم خدمات این مرکز، توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب کند.

نیلوفر یکی از مشتریان این مرکز است، او می‌گوید از خدمات مرکز تکنالوژی بانوان راضی است و افتخار می‌کند که امروز زنان در هرات می‌توانند توانایی‌های‌شان را به نمایش بگذارند.

او خوشحال است که دختران در این مرکز وقت خود را صرف ارایه‌ی خدمات به بانوان می‌کنند و سبب می‌شوند که زنان راحت‌تر بتوانند مشکلات خود را رفع کنند.

گزارشگر: بهناز رسولی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail