نبود زمین بازی و امکانات ورزشی از چالش‌های است که دختران تیم گلف هرات با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. به باور این دختران نبود این امکانات آنان را با مشکلات زیادی مواجه ساخته است.

این دختران می‌گویند معیاری نبودن میدان بازی سبب شده تا آنان نتوانند به صورت مکرر به تمرینات شان ادامه دهند.

نجمه کاظمی مدت سه سال است که گلف بازی می‌کند از نداشتن وسایل بازی و زمین بازی شاکی است. نجمه می‌گوید با توجه به این مشکلات دختران تیم گلف تلاش دارند تا دست‌آوردهای داشته باشند.

“با وجود امکانات کم وزمین برای تمرین بازهم درآخرین مسابقات تیم ما توانسته دست آورد داشته باشد “.

شکریه امینی عضو دیگر تیم گلف دختران هرات است. او می‌گوید چالش‌های در قسمت وسایل بازی و دیگر تجهیزات وجود دارد، اما آنان تلاش می‌کنند تا با امکانات کم دست‌آوردهای شان را حفظ و به تمرینات شان ادامه دهند.

بانو امینی از نهادهای مربوط تقاضا دارد تا آنان را در این راستا کمک نمایند تا بتوانند در مسابقات جهانی اشتراک کنند.

این مشکلات در حالی مطرح می‌شود که اخیران دختران تیم گلف هرات در مسابقات ملی توانستند دست‌آوردهای خوبی داشته باشند.

فریحه نورزاد عضو تیم گلف می‌گوید با وجود مشکلاتی که در برابر شان وجود داشت از ممانعت خانواده‌ها تا نبود وسایل بازی، باز هم آنان توانسته اند که به راه شان ادامه دهند و دست‌آوردهای نیز داشته باشند.

در همین حال مسوولان فدارسیون تیم گلف هرات، مشکلات مطرح شده از سوی این دختران را می‌پذیرند.

سرداراحمد فردوسی، رییس فدراسیون گلف هرات مشکلات تیم گلف دختران هرات را می‌پذیرد اما می‌گوید تلاش‌ها برای حل این چالش‌ها جریان دارد.

“ما امکانات ورزشی از جمله زمین معیاری و وسایل بازی کمتری برای بانوان داریم اما تلاش می‌کنیم که به کمک مسوولان مرکزی این مشکل را حل بسازیم “.

دختران تیم گلف هرات، با وجود امکانات کم و نبود میدان بازی، در مسابقات اخیر که در سطح کشور برگزار شد توانستند مقام دوم و سوم را از آن خود کنند.

گزارشگر: ثریا شجاعی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail