در آخرین روزکارزار شانزده روزۀ محو خشونت علیه زنان، ادارۀ امور زنان ولایت هرات، امروز (۲۴،قوس) برنامه دیوار نگاری را در نقاط مختلف این ولایت برگزار کرد.

ده تصویر نقاشی شده که روایتگر انواع خشونت از جمله خشونت‌‌های لفظی، خانوادگی و فزیکی‌اند در نقاط مختلف شهر نصب شده است.

برنامه دیوار‌نگاری، از سوی ادارۀ اموَر زنان با همکاری انستیتوت استاد کمال‌الدین بهزاد برگزار شد.

عبدالقدیر اسلم‌زاده، استاد انستیتوت کمال‌الدین بهزاد‌، می‌گوید: بیست هنرمند، مدت چهار روز روی این ده نقاشی‌، کار کرده‌اند تا بتوانند خشونت علیه زنان را از جهت‌های مختلف به تصویر بکشند.

او در ادامه می‌گوید: در آینده با همکاری ادارۀ امور زنان هرات، برنامه‌های دیوارنگاری را گسترده‌تر برگزار خواهند کرد.

 در همین حال ادارۀ امور زنان هرات، هدف از برگزاری برنامه‌ی دیوار نگاری را ایجاد انگیزه برای کاهش خشونت علیه زنان از طریق نقاشی‌های نصب شده بیان می‌کند.

سهیلا صبری، مدیر ارتباطات و آگاهی عامه ادارۀ امور زنان هرات، در رابطه می‌گوید: به سلسله برنامه‌های آگاهی‌دهی  کارزار منع خشونت علیه زنان، امسال این کارزار را متفاوتر از دیگر سال‌ها با دیوارنگاری پایان داده‌اند.

او در ادامه می‌افزاید:

در همین حال از شماری از شهروندان برگزاری اینگونه برنامه‌ها را در کاهش خشونت علیه زنان در ولایت هرات تاثیرگذار می‌خوانند و خواهان افزایش برگزاری برنامه‌های آگاهی‌دهی از این قبیل هستند.

ثریا کریمی، شهروند، می‌گوید: اگر اینگونه برنامه‌ها در نقاط مختلف شهر هرات برگزار شود می‌تواند روی تغییر ذهنیت مردان تاثیرگذار باشد و سبب کاهش خشونت‌ علیه زنان شود.

کارزار مبارزه با خشونت علیه زنان همه ساله پس از ۲۵ نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان، از سوی ادارۀ امور زنان ولایت هرات برگزار می‌شود.

 

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail