تیم منتخب هندبال بانوان هرات، با شرکت در رقابت‌های انتخابی تیم ملی هندبال بانوان افغانستان، مقام نایب‌ قهرمانی را از آن خود کردند و اما این نتیجه برای دختران هندبالیست هرات، رضایت‌بخش نیست و داوری در این رقابت‌ها را غیرعادلانه و تعصب‌آمیز می‌خوانند.

رقابت‌های انتخابی تیم ملی هندبال بانوان، برای نخستین بار با حضور چهارتیم از ولایت‌های کابل، مزارشریف، هرات و بامیان یک هفته پیش در کابل آغاز شد.

تیم هندبال دختران هرات برای نخستین بار به رقابت‌های بیرون ولایتی شرکت کردند و چهار عضو این تیم توانست عضویت تیم ملی هندبال بانوان را کسب کنند.

تیم منتخب هندبال دختران هرات، با دوبرد و یک تساوی در دور نهایی این رقابت‌ها مقابل تیم منختب هندبال کابل قرار گرفت که سر انجام با نتیجه ۱۵-۸  دختران کابل پیروز میدان شدند.

اما این نتیجه برای دختران هندبالیست هرات قابل قبول نیست.

ثریا کریمی، عضو تیم منتخب هندبال دختران هرات، نتیجه این رقابت‌ها را از پیش تعین شده می‌داند.

او می‌گوید: نحوۀ داوری، قضاوت و انتخاب بهترین بازیکن و دروازه‌بان کاملا سلیقه‌ای بود و این نشان‌ دهنده یک نوع تعصب در مقابل ورزشکاران هرات است.

او  در ادامه می‌افزاید: “در شب تقدیر از تیم‌ها، حتی نامی از هرات و بازیکنان هرات گرفته نشد و به نحوی بی تفاوت بودند در مقابل ما “.

در کنار این شکیبا احمدی عضو دیگر این تیم تعصب در مقابل ورزشکاران هرات را خیانتی بزرگ برای ورزشکاران این شهر عنوان می‌کند.

او می‌گوید: “با اینکه ما نایب قهرمان این دور از رقابت‌ها شدیم اما هیچ امتیازی به تیم ما داده نشد چیزی که حق مسلم ما بود از ما گرفته شد و به دیگر بازیکنان داده شد “.

در همین حال مسوولان فدراسیون هندبال هرات، با تایید گفته‌های بازیکنان این تیم، می‌گویند: مسوولان فدراسیون مرکزی، هرات را از جمله ولایت‌های افغانستان نمی‌دانند و یک تعصب خاصی نسبت به ورزشکاران هرات دارند.

نوید رضا امینی، رئیس فدراسیون هندبال هرات و مربی تیم هندبال دختران، در رابطه می‌گوید: “با اینکه ما در ترکیب تیم خود بهترین بازیکنان را داریم اما به بازیکنان ما در این رقابت‌ها هیچ مقامی داده نشد “.

این در حالی است که مسوولان فدراسیون هندبال افغانستان روند داوری و قضاوت در مسابقات انتخابی تیم ملی هند بال را شفاف و عادلانه و به دور از هرگونه تعصب بیان می‌کنند.

نجیب احمد قاری‌زاده مسوول مطبوعاتی فدراسیون هندبال افغانستان می‌گوید: رقابت‌های انتخابی تیم ملی هندبال با حضور رئیس تربیت بدنی، رئیس فدراسیون هندبال و هئیت رهبری المپیک برگزارشد که و هیچ‌گونه تقلب و حق تلفی صورت نگرفته است.

از ایجاد تیم هندبال دخترن هرات، سه سال می‌گذرد اما بنابر بعضی از مشلات این تیم منحل شده بود که از دو ماه به اینسو فعالیت‌اش مجدداً آغاز شده است.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail