درچند سال اخیر، فروشگاه‌های زیادی ویژۀ زنان در ولایت هرات ایجاد شده است. شماری از زنان، از ایجاد این فروشگاه‌ها استقبال نموده و آن را سهولتی برای خرید عنوان می‌کنند.

شماری از زنان به این باور‌اند؛ که آنان می‌توانند از فروشگاه‌های ویژۀ زنان راحت‌ر و بهتر به خریداری اجناس مورد نیاز شان بپردازند.

سدینا که به یکی از فروشگاه‌ها به خرید آمده است می‌گوید؛ وجود این فروشگاه‌ها برای زنان یک سهولت خیلی خوب است.

او در ادامه می‌گوید: “من خودم شخصاً دوست دارم از فروشندگان خانم لوازم مورد ضرورت خود را خریداری کنم “.

در همین حال برخی دیگر از زنان از کارکرد‌‌های فروشگاه‌های زنانه در هرات راضی بوده و معتقد‌اند؛ این فروشگاه‌ها سبب از میان برداشتن محدودیت‌های زیادی از زندگی زنان شده است.

محدثه نظری، از اینکه در نزدیک خانه‌اش فروشگاه ویژۀ زنان ایجاد شده خوشحال است و می‌گوید؛ دیگر می‌تواند خیلی راحت‌تر از قبل اشیای مورد ضرورت‌اش را خریداری کند.

او می‌گوید:…..

در همین حال شماری از مسوولان فروشگاه‌های ویژۀ زنان در هرات از استقبال زنان از کار و فعالیت‌ شان ابراز خرسندی کرده و هدف شان از ایجاد این فروشگاه‌ها را ایجاد سهولت برای همنوعان شان عنوان می‌کنند.

شیلا لودین، مسوول یکی از فروشگاه‌ها در رابطه می‌گوید؛ از ابتدا که فروشگاه را ایجاد کرده مورد استقبال شمار زیادی از زنان قرار گرفته و توانسته تجارت کوچک‌اش را در مدت کم گسترش دهد.

وی در ادامه می‌گوید: “روزانه زنان زیادی به فروشگاه ما می‌آیند حتی خانم‌های هستند که روز چند بار می‌آیند و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که مشتریان ما از خدمات ما راضی باشند”.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail