فیلم (نامه‌‌یی به رییس‌جمهور) به کارگردانی رویا سادات امروز (شنبه) برای اولین بار از سوی انستیتوت مطالعات استراتیژیک افغانستان، رونمایی شد. در این برنامه  ازکارکردهای رویا سادات کارگردان این فیلم  تقدیر شد.
مسوولان در انستیتوت مطالعات استراتیژیک افغانستان، هدف از برگزاری این برنامه را تقدیر و تمجید از فعالیت‌های سینمایی-هنری رویا سادات عنوان کردند.
عرفان ارزاز مسوول این انستیتوت می‌گوید؛ این برنامه به هدف تقدیر از فعالیت‌های رویا سادات و رونمایی از جدیدترین فیلم وی تحت نام (نامه‌یی به رییس‌جمهور) برگزار شده است.
او فعالیت‌های زنانی چون رویا سادات را برای تشویق زنان دیگر، برای فعالیت در عرصه‌های مختلف موثر می‌داند.

وی می‌گوید: “وقتی ما به دست‌آوردهای زنان در هفده سال گذشته نگاه کنیم بیشتر جنبه‌ی مثبت‌نگر مغفول مانده”.
آقای ارزاز افزود؛ این برنامه‌ها کمک می‌کند برای زنان الگو سازی شود، تا توان‌مندی‌های شان را نشان دهند.
رویا سادات که در سال ۲۰۱۷ جز ده زن برتر جهان شناخته شد، برگزاری چنین برنامه‌ها را برای تشویق و حمایت معنوی از کارکردهای هنری و سینمایی زنان موثر می‌داند.
اومی‌گوید: “برگزاری چنین‌ برنامه‌ی برای من قوت قلب است، این تشوق‌ها به عنوان یک بازدهی است و رابطه‌ی فیلم‌ساز و مخاطب را مستحکم می‌کند “.
رویا سادات؛ نبود امکانات و فضای فعالیت‌های فرهنگی، چالش‌های امنیتی و چالش‌های اقتصادی را از عمده‌ترین مشکلات زنان سینماگر دانست.
او از دشواری‌های کار خود چنین گفت: “در شروع آن‌طوری که می‌خواستم کارم استقبال نشد”.
با این حال مسوولان در اداره‌ی محلی نیز برگزاری چنین برنامه‌هایی را برای الگوسازی دیگر زنان مفید می‌داند.
مونسه حسن‌زاده معاون امور اجتماعی اداره‌ی ولایت گفت: “رویا سادات با دست خالی اما با شور درونی به اینجا رسید و این برای زنان امیدبخش است تا بتوانند، قدرت درونی خود را بازیابند”.
رویا سادات بیش از یک‌دهه است که در بخش سینما و هنر فعالیت دارد. اولین فیلم وی با نام سه‌نقطه به بازار آمد و جدیدترین فیلم وی با نام “نامه‌یی به رییس‌جمهور ” امروز رونمایی شد.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail