معاونیت امور اجتماعی، مقام ولایت هرات امروز از مرضیه رها رحمانیار، ماستر مطالعات زنان  در مراسمی با حضور زنان فعال هرات تقدیر کرد.

مونسه حسن زاده، معاون اجتماعی، مقام ولایت هرات در این مراسم ضمن تقدیر از زحمت‌ها و فعالیت‌های  خانم رها رحمانیار از زنان خواست تا حامی یکدیگر باشند تا این که بتوانند در هر عرصه پیشرفت و دست‌آورد داشته باشند.

وی افزود: “زنان هیچ کمی از مردان ندارند و باید همگام با مردان پیشرفت نمایند “.

در همین حال مرضیه رها رحمانیار، به این باور است، تحسین و تقدیراز زنانی که دست‌آورد‌های مختلفی در عرصه‌های مختلف دارند می‌تواند سبب رشد انگیزۀ درونی آنان برای فعالیت بیشتر شود.

وی می‌افزاید: “فردی که به عنوان عضوی از اجتماع دست‌آوردی دارد زمانی خودش را موفق می‌داند که دست آوردش مورد چشم دید هم‌وطنان اش قرار گیرد “.

او در ادامه می‌گوید؛ تشویق، همکاری و همراهی از فردی که دست آورد دارد سبب می‌شود تا کسانی دیگری که استعداد‌های نهفته‌ای دارند  تشویق شوند و استعداد‌های شان را بروز دهند.

با این حال ناهید فرید، نماینده مردم هرات در مجلس نماینده‌گان، ضمن تقدیر از خانم رحمانیار، از زنان خواست تا میسر زنان فعال را باز نگه‌دارند.

او می‌گوید: “زنان اگر همبستگی داشته باشند می‌توانیم  رحمانیار‌های زیادی داشته باشیم “.

از سوی هم برخی از زنان فعال به این باور اند که باید از استعداد و توانایی  زنان جهت پیشرفت جامعه استفاده شود.

وحیده عزیزی، کارشناس جندر مقام ولایت هرات، می‌گوید؛ دولت باید از از دست‌آورد‌های زنان استقبال کند و از استعداد‌های شان استفاده کند تا که این زنان “الگوی” برای دیگران زنان باشند.

با این حال عزیزه کریمی، سرپرست ریاست امور زنان هرات، حضور زنان توانمند و فعال چون، مرضیه  رها رحمانیار را برای زنان هراتی به فال نیک گرفت و از دیگر زنان خواست  تا توانایی‌شان را افزایش دهند.

وی افزود: “تقدیر و تمجید از چنین خانم‌های که دست‌آورد‌های بزرگی دارند می‌تواند روی فعالیت هر چی بیشتر و بهتر زنان در اجتماع تاثیر مستقیم و موثری داشته باشد “.

مرضیه رها رحمانیار، در رشته‌ی مطالعات زنان در مقطع ماستری درس خوانده است و چندی پیش  از میان بیشتر از ۱۰۰ دانشجوی جهان به صفت دانشجوی نخبۀ کشور معرفی گردید.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail