کارگاه آموزشی تحت نام «درست‌نویسی» برای تعدادی از دختران هرات از سوی  برنامه توسعۀ  رهبری زنان افغانستان  برگزار شد.

برگزار کنندگان این برنامه هدف از برگزاری آن را آموزش درست‌نویسی و رعایت اصول و قواعد دستوری برای دختران عنوان می‌کنند.

روما امینی، برگزار کننده، می‌گوید؛ این کارگاه آموزشی به هدف کاهش اشتباهاتی که در هنگام  نوشتن، خواندن، و صحبت کردن بوجود می‌آید برگزار شده است.

 او می‌فزاید: “درست نویسی، سبب می‌شود که سوءتفاهم‌های نوشتاری در هنگام تبادله اطلاعات از بین رود “.

در کنار این آمنه بهره، دیگر برگزار کننده درست نویسی  را یک امر ضروری در عرصه آموزش و تحصیل می‌داند.

در همین  حال برخی از شرکت کننده‌گان از برگزاری این چنین کارگاه‌ها خرسند اند و به  این باور اند که این چنین برنامه‌ها می‌تواند روی شیوه نگارش شان تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.

افسانه علیزایی شرکت کننده، می‌گوید؛ به مقاله نویسی علاقه‌ای زیادی دارد اما  قواعد دستوری و درست نویسی را خوب نمی‌داند به همین دلیل هنگام نوشتن مقالات‌ اش به مشکل روبرو می‌شود.

وی می‌گوید: “در این سیمینار شرکت کردم و چیزهای مفیدی را آموختم  سعی می‌کنم از موضوعاتی که در این برنامه تدریس شد از این به بعد قواعد دستوری را در نوشته‌هایم رعایت کنم”.

 در این میان برخی از شرکت کنند‌گان به این باور اند که درست نویسی سبب می‌شود تا افراد از موضوعات درک بهتر و منطقی‌تری داشته باشند.

کریمه مقصودیان، دیگر شرکت کننده، می‌گوید: “دانستن معیار‌های درست نویسی سبب می‌شود که ما درست بنویسیم و درک بالاتری از موضوعات داشته باشیم “.

لازم به ذکر است که برنامه توسعه رهبری زنان از آغاز فعالیت تاکنون  به هدف توانمند سازی زنان برنامه‌های مختلفی را برگزار کرده است.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail