لیدا رضایی که ۲۱ سال سن دارد در ولایت زیبای بامیان چشم به جهان گشود. وی بنابر علاقه‌ی که به حرفه‌ی مدلینگ داشت با توجه به دشواری‌های که پیش رویش قرار داشت وارد این حرفه شد. برای معرفی بیشتر با بانو رضایی خبرگزاری بانوان افغانستان با وی گفتگویی را ترتیب داده است که در ادامه می‌خوانید.

پرسش: چه چیز لیدا رضایی را به دنیای مدلینگ کشاند؟

پاسخ: نسبت به علاقه‌ای که به فیشن ولباس‌های زیبای خودمان داشتم وارد دنیای مدلینگ شدم چرا که در واقع لباس‌های سنتی زیبای افغانستان در بین لباس‌های دیگر کشورها تک و خاص است. همیشه آرزو داشتم بهتر وزیادتر با لباس‌های هر قوم و هر سمت کشور خود آشنا شوم و بپوشم. وتقریبآ دو سال پیش علاقه‌ای که داشتم به مدلینگ زیادتر شد اما بنابر مصروفیت‌های  که داشتم نتوانستم وارد این حرفه شوم  و تقریبآ نه ماه پیش برای زماینکه برای اولین بار فرش سرخ را حقیقی گروپ هموار کرد از طریق رسانه‌ها و صفحات اجتماعی دیدم علاقه‌ام به این راستا بیشتر وبیشتر شد و همین باعث شد که در ماه قوس سال ۱۳۹۶به تیم حقیقی پیوستم.

پرسش: از ممنانعت‌ها و چالش‌ها بگویید؟

پاسخ: جامعه ما یک جامعۀ سنتی است و افکار‌ بسته است وهمین دلایل باعث شده که در مقابل فعالیت یک دختر در جامعه دیواری از ممانعت‌ها  برای رسیدن به پیشرفت ایجاد شود. و اما من در این راه خودم را خوشبخت احساس می‌کنم  چون خانواده‌ام همیشه حمایتگر من بوده اند اما با تاسف از زمانیکه وارد حرفه‌ی مدلینگ شدم همیشه از سوی برخی از مردم در جامعه مورد آزار و اذیت کلامی قرار می‌گیرم.

پرسش: مدلینگ با چه نوع لباس‌ها را بیشتر می‌پسندید؟

پاسخ: ‌علاقه‌ای خاصی به لباس‌های زیبای افغانی خود داشتم  و دارم  و دوست دارم لباس‌های همه اقوام افغانستان را به نمایش  بگذارم و هیچ وقت به نمایش لباس‌های یک قوم اکتفا نمی‌کنم.

پرسش: دیدگاه‌ها در مورد حرفه‌ی مدلینگ چگونه است؟

پاسخ: دیدگا‌ه‌ها متفاوت است درصدی زیادی از مردم عزیزمان چون فهمیدند که هدف تیم مدلینگ حقیقی این است که از طریق مدلینگ  همدلی و همبستگی اقوام را به نمایش می‌گذارد ما را تشویق و حمایت می‌کنند. من شخصاً  به نکات منفی فکر نمی کنم، منفی‌ها را دور‌ می‌ریزم  و به هدف و دست آوردهای بیشتر و بالاتری فکرمی‌کنم تا اینکه بتوانم با کار‌های خود تاثیر گذاری بیشتری  بالای جامعه داشته باشم

پرسش: در دنیای مدلینگ به دنبال چه هدفی هستید؟

 پاسخ: تنها هدفم این است که از طریق مدلینگ یک پیام همدلی و همبستگی را برای آن عده از افرادی  که همیشه داد از قوم پرستی، مذهب و امثال آن می‌زنند  برسانم.

پرسش: از فعالیت‌های تان بگویید؟

پاسخ: فعالیت‌های که در قسمت مدلینگ داشتم لباس‌های سنتی و اصیل زیبای خودمان را در برنامه‌های مختلف به نمایش گذاشتم.  وهمیشه در تلاش این هستیم که فرهنگ خود را زنده نگهدارم و تیم حقیقی خوشبختانه در پهلوی مدلینگ در تلاش ثابت نگهداشتن فرهنگ اصیل  کشور است و ما در این قسمت برنامه‌های مختلفی داشتیم  و داریم.

پرسش: برنامه‌های آینده‌ی تان چیست؟

پاسخ: برنامه و پلان‌های که در آینده دارم این است که لباس‌های زیبای اصیل خودمان را نه تنها به داخل کشور بلکه به تمام جهان به نمایش  بگذارم و معرفی کنم.

 ترتیب: سودابه احراری

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail