«از کودکی  دوست داشتم شخص متفاوت و شیکی باشم و علاقه‌ی زیادی به عکس گرفتن،  مد و فشن  داشتم و همیشه  دوست داشتم  مورد توجه قرار بگیرم». بخشی از صحبت‌های ناهید محمدی، مدل و عضو گروه مدلینگ حقیقی گروپ است برای آشنایی بیشتر گفت‌وگوی را با وی ترتیب داده‌ام که در ادامه می‌خوانید.

پرسش: خود تان را به مخاطبان خبرگزاری معرفی کنید؟

 پاسخ: ناهید محمدی، هستم ۲۵ سال پیش در ولایت دایکندی تولد شدم، دانش آموخته‌ی  رشته روابط بین‌الملل و در حال حاضر عضو گروه مدلینگ حقیقی گروپ هستم.

 پرسش: چه چیزسبب شد که ناهید محمدی وارد دنیای مدلینگ شود؟

پاسخ: به خاطر دور بودن از وطن، از دوران کودکی علاقه خاصی به فرهنگ، هنر و عنعنات کشور خود داشتم  و آرزو داشتم که یک روزی بتوانم الگوی برای جامعه خود شوم و همیشه سعی داشتم در زمینه فرهنگ و هنر کشور خود  معلومات بدست آورم، از همان دوران کودکی  دوست داشتم شخص متفاوت و شیکی باشم و زیاد علاقه به اکت کردن، عکس گرفتن و مد و فشن  داشت اطرافیانم همیشه تشویق می‌کردند و برایم می‌گفتند  که باید مدل شوی و در این راه حمایت‌های مادرم و تشویق‌های دوستانم را باخودم داشتم و خوشبختانه  فرصت برایم مهیا شد و حقیقی گروپ این زمینه را برایم مساعد ساخت تا بتوانم در رشد و ترویج فرهنگ کشور خود سهیم باشم.

پرسش: چه چالش‌های سد راه تان قرار داشته یا دارد؟

پاسخ: متاسفانه چالش‌ها در هر عرصه‌ای  برای زنان در افغانستان وجود دارد و به خصوص در بخش مدلینگ که یک حرفه جدید در افغانستان است، حساسیت‌ها نسبت به خانم های مدل بیشتر وجود دارد و بیشتر چالش‌های  که خودم به آن مواجه هستم افکار منفی که در جامعه وجود دارد  یک زن را به عنوان مدل قبول ندارند و خصوصاً در دنیای مجازی مردم زیاد حرف‌های منفی می‌زنند و برخی‌ها پیام‌های شخصی می‌مانند اما من همه‌ی آن حرف‌ها را نادیده می‌گیرم  و همیشه سعی دارم فرهنگ خود را حفظ کنم و راه خود را ادامه دهم و یک چالش بزرگ که با آن مواجه هستم کمبود امکانات است چون بودجه کافی برای تهیه لباس‌ها نداریم که امیدوارم به زودی حل شود.

پرسش: بیشتر دوست دارید با چه نوع لباس‌ها مدلینگ کنید؟

پاسخ: همه لباس‌های  اقوام مختلف افغانستان را دوست دارم به دلیل  اینکه هرکدام شان زیبایی‌های  خاص خود شان را دارند  چرا که لباس‌های ما بیشتر رنگ‌های روشن و شوخ کار شده به همین دلیل پوشیدن شان  برایم نشاط آور است.

پرسش: دید مردم نسبت به حرفه‌ی مدلینگ چگونه است؟

دید مردم متاسفانه زیاد خوب نیست مخصوصاً در جامعه سنتی ما مردم در قدم اول با کار کردن خانم‌ها مشکل دارند، مدلینگ که یک حرفه جدید و مدرن است به همین دلیل بیشتر افراد فکر منفی و تصور غلط از  حرفه‌ی مدلینگ دارند اما برخی‌ها هم افکار مثبت دارند خصوصاً قشر روشن فکر و تحصیل کرده که بسیار مارا تشویق می‌کنند  و این  باعث دلگرمی و انگیزه بیشتر ما می‌شود.

پرسش: در دنیای مدلینگ چه هدفی را دنبال می‌کنید؟

پاسخ: بخاطر علاقه‌ای که به هنر و فرهنگ کشور خود دارم دوست دارم از طریق مدلینگ لباس و فرهنگ افغانستان عزیز را به جهانیان معرفی کنم تا مردم جهان زیبایی‌های فرهنگ  افغانستان را ببینند وهم‌چنان تصورات غلط مردم را در مورد حرفه‌ی مدلینگ تغییر بدهم تا دختران دیگری هم جراًت کنند و در  مدلینگ یا هر حرفه‌ای  دیگری  را که علاقه دارند کار کنند.

پرسش: از فعالیت‌های تان در عرصه‌ی مدلینگ بگویید؟

پاسخ: بیشتر فعالیت‌های که دارم نمایش لباس های افغانی است. و همچنان شرکت در برنامه‌های تلویزیونی نیز جز فعالیت‌هایم است که در همه ‌ی برنامه‌ها نمایش لباس‌های اقوام مختلف  افغانستان و حرکات همدلی و همبستگی را اجرا می‌کنم  و شعار ما همیشه همدلی و همبستگی  تمام مردم افغانستان بوده و است. و هم‌چنان مدتی پیش شعبه دوم حقیقی گروپ  در بلخ افتتاح شد و آنجا هم نمایش داشتم که خیلی مورد استقبال مردم قرار گرفتم و در شب سال نو  در برگزاری جشن شرکت داشتم  که بازتاب خوبی داشت و هم‌چنان به منظور حمایت از نیروهای امنیتی  با شعار (خون من با ارزش تر از خون سرباز نیست) برنامه‌ای داشت تیم ما که لباس‌های نظامی را برتن کردیم و به نمایش گذاشتیم.

پرسش: از برنامه‌های آینده‌ی تان بگویید؟

پاسخ: در آینده تصمیم دارم به ولایات و همچنان در خارج از کشور هم نمایش لباس‌های  کشور خود را را داشته باشم و در ضمن گروه مدلینگ حقیقی  قصد دارد  دومین فرش سرخ مدلینگ راهموار کند و جشنواره عروس و داماد را برگزار کند  که درآن نیز نمایشاتی خواهیم داشت.

حرف آخر؟

پاسخ: خواستم از تمام خانم‌ها این است دنبال کاری بروند که به آن علاقه دارند  برای رسیدن به اهداف خود مبارزه کنند و با دیدن مشکلات و چالش‌ها هرگز نا امید نشوند.

ترتیب: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail