“زن در آیینه‌ی روز” عنوان نمایشگاهی حاوی صنایع دستی زنان است، که به مناسبت هشت مارچ روز همبستگی زنان جهان، از سوی شهرداری شهرستان انجیل برگزار شد.

عبدالسلام سکوت امینی شهردار شهرستان انجیل، هدف از برگزاری این نمایش‌گاه را بازاریابی برای صنایع دستی زنان عنوان کرده، افزود؛ چنین برنامه‌هایی می‌تواند تجارت‌های کوچک زنان را رونق بخشد.

وی هدف از تدویر نمایشگاه صنایع دستی و تولیدات زنان شهرستان انجیل را تقویت ارتباط و مشارکت زنان و مردان عنوان کرده بیان داشت؛ «باید مشارکت زنان و مردان در جامعه بیشتر شود، تا بتوانیم رابطه بین زن و مرد را در  یک جامعه متمدن، سکولار و دموکرات تداعی کنیم ».

آقای سکوت اضافه می‌کند؛ سال‌های قبل نیز به مناسبت هشت مارچ برنامه‌هایی برگزار شده بود، اما به این وسعت نبود و مکانی برای بازاریابی تولیدات زنان وجود نداشت.

با در نظرداشت این که تبلیغات یکی از عمده‌ترین بخش‌های تجارت به شمار می‌رود، شهردار شهرستان انجیل ابراز امیدواری می‌کند تا از طریق این برنامه مردم، با کالا و صنایع دستی زنان آشنا شده و کار زنان تجارت‌پیشه رونق بیشتری یابد.

آقای سکوت می‌گوید؛ «تغییرات مثبت یک شبه ممکن نیست و زمانی طولانی می‌طلبد، به همین دلیل این برنامه‌ها هرچند نمایشی خوانده می‌شود، اما تغییرات مثبتی را در پی خواهد داشت ».

این نمایشگاه به مدت سه روز به روی بازدید کنندگان باز خواهد بود.

در همین حال شماری از زنان نیز برگزاری چنین برنامه‌هایی را مفید ارزیابی کرده و می‌گویند؛ زنان باید در این‌گونه فرصت‌ها، ابراز وجود کرده، توانایی‌های شان را به نمایش بگذراند.

آناهیتا افغان معاون شواری زنان شهرستان انجیل به این باور است که در روزهایی چون هشت مارچ نباید کارهای نمایشی صورت گیرد، بلکه باید فعالیت‌های بنیادی برای رفع چالش‌های زنان انجام شود.

او معتقد است که چنین برنامه‌هایی انگیزه‌ی زنان را برای سهم بیشتر در اجتماع و فعالیت در عرصه‌های مختلف اجتماعی، افزایش می‌دهد.

آسیه قاری‌زاده، یک‌تن از زنانی است که نقاشی‌هایش را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است.

وی به این باور است که چنین فرصت‌هایی برای او کمک می‌کند که آثار خود را به نمایش گذاشته و مردم را با هنر خود آشنا سازد.

قاری‌زاده می‌گوید؛ زنان باید از چنین فرصت‌هایی استفاده کرده و به مردم نشان دهند که می‌توانند پا به پای مردان کار کرده و پیشرفت کنند.

در ختم این برنامه، شماری از زنان فعال در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی با اهدای سپاس‌نامه تقدیر شدند.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail