بدمینتون از بازی‌های نوپا در دنیای ورزش دختران است که علاقه‌مندان زیادی را از بخش اناث به خود جذب کرده است.

با آنکه مدت زیادی از تاسیس این بازی در هرات نمی‌گذرد اما در کنار رشته‌های ورزشی دیگر، دختران علاقه‌مند این ورزش نیز رو به افزایش است.

شبانه افشار بازیکن تیم ملی بدمینتون مدت یک و نیم سال می‌شود مربی تیم بدمینتو دختران در هرات است. او از دستاوردهایش برای ما چنین می‌گوید:

“در مسابقات کابل قهرمان شدم و سه سال پشت هم در مسابقات دهه فجر ایران اشتراک کردم”.

به گفته شبانه افشار در هرات حدود ۲۰ دختر شامل تیم منتخب این رشته ورزشی اند که از آن جمله چهارتن به شمول خودش عضو تیم ملی بدمینتون اند.

مینا که یازده سال دارد خوردترین بازیکن بدمینتون از بخش دختران است. او از اشتیاقش به این بازی برای ما می‌گوید:

“این یک بازی بی‌خطر است و برای من شادی و نشاط می‌دهد. پنج ماه می‌شود شامل این بازی شدم و دوست دارم قهرمان شوم”.

مسوولان این رشته ورزشی به این باور اند با وجود اینکه بدمینتون در جامعه زیاد شناخته شده نیست و مردم در مورد آن زیاد معلومات ندارند، با آن هم از طریق ارتباطات فردی دختران زیادی علاقه‌مند این بازی شدند.

تیمور قناعت معاون فنی بدمینتون می‌گوید:” تا حالا در چهار دوره مسابقات ملی اشتراک کردیم که دو دوره قهرمان و دو دوره دیگر نایب قهرمان شدیم”. او همچنان از دخترانی یاد می‌کند که بصورت فردی چند دور پشت سر هم مقام قهرمانی را برای هرات کسب کردند.

به گفتۀ آقای تیموری جمنازیوم میرویس صادق تنها مکان مناسب و امن برای دختران است که هفته سه روز، در روزهای جفت دختران برای تمرین به این مکان می‌آیند.

بدمینتون در سال ۱۳۸۸ در هرات به گونه رسمی افتتاح شد. این بازی به دو روش فردی و دوتایی انجام می‌شود و تجهیزات لازم، پر، راکت است.

گزارشگر: فریبا آرام

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail