کامران علیزایی برای چهارمین بار با گرفتن ۱۱ رأی در انتخابات هیأت مدیره‌ی شورای ولایتی به ریاست خود در این شورا تداوم بخشید.

در این انتخابات که سه تن از جمله کامران علیزایی، حبیب الرحمان پدرام و غلام حبیب هاشمی خود را به عنوان کاندیدا معرفی کرده بودند، حبیب الرحمان پدارم در دقایق آخر قبل از برگزاری انتخابات از کاندیدای ریاست شورا کناره‌گیری کرده و دلیل این کارش را وجود کمپاین‌های غیر اصولی عنوان کرد و غلام حبیب هاشمی با گرفتن یک رای آنهم از خودش، بازنده اعلام شد.

در این انتخابات که رای‌گیری به گونه علنی و بدون گذاشتن صندوق‌های رای‌دهی صورت گرفت، هیچ کدام از بانوان عضو در شورای ولایتی به عنوان کاندید حضور نداشتند که این واکنش شمار زیادی از کاربران فیسبوک را برانگیخته و باور شمار زیادی بر این است که گویا در زنان ظرفیت پذیرش این چنین بستی وجود نداشته و  در کنارش برای شماری دیگر این یک علامت سوال است.

سکینه حسینی با اظهار گلایه‌ی فراوان گفت که وی کاندید بست معاونیت شورای ولایتی بوده است. او ادامه داد که کمپاین‌هایی هم در این زمینه انجام داده بود اما در دقایق آخر، قبل از برگزاری انتخابات تمام افرادی که با وی پیمان همکاری و عهد حمایت را داده بودند از سخن شان برگشته و او را تنها گذاشتند.

او می‌گوید که با وجود تعداد محدود بانوان در شورای ولایتی باز هم در بین آنان حمایت و همبستگی وجود نداشته و این را یک نقطه‌ی ضعف دانست.

او گفت: «یکی از روش‌های مبارزه تحریم است و ثابت کردیم که اهل معامله سیاسی کسی نیستم. ما تا آخرین لحظه با شماری از اعضا که در ارتباط بودیم همه حمایت می‌کردند اما در آخرین لحظات گوشی‌ها همه خاموش شد و تعجب برانگیز بود کسانی که همیشه شعار مبارزه با فساد و حق طلبی را می‌دادند و سخن از تغییر می‌راندند همین آدما صحنه را ترک کردند و ما تنها ماندیم ».

او در ادامه گفته‌هایش سخن از عدم حمایت هم‌جنسانش زده و گفت سمیه رامش نخستین فردی بود که از آن درخواست حمایت کرده است اما شماری از آنان از وی خواستند با کناره‌گیری از کاندیدای بست معاونیت و اشتراک در انتخابات شورا، از کامران علیزایی حمایت کند. او به سخنانش با طرح پرسش اینکه در عدم حضور او به عنوان منشی، چرا خانم‌هایی که حضور داشتند این جایگاه را حفظ نکرده و آنرا برای مردان خالی گذاشتید؟

خبرگزاری بانوان افغانستان با تماس‌های مکرر نتوانست با سمیه رامش ارتباط برقرار کند اما جهانتاب طاهری در پاسخ به این که چرا خودش را به عنوان کاندیدا معرفی نکرد، عدم علاقه‌مندی ابراز کرده و گفت بست‌های دیگری وجود دارد که می‌توانند بانوان خودش را در آن کاندید کنند.

این انتخابات با تحریم شش تن از اعضای شورای ولایتی از جمله سید عظیم کبرزانی، حبیب الرحمان پدرام، کبیر ایثار، مهدی حدید، سکینه حسینی و فاطمه جعفری، با پیروزی کامران علیزایی پایان یافت.

گزارشگر: زینب محسنی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail