در چندین سال گذشته، زنان خبرنگار دست‌آوردهای چشم‌گیری در عرصه‌ی خبرنگاری داشته اند که از آن جمله می‌توان به القاب زن برتر و خبرنگار شجاع به برخی از خبرنگاران خانم در هرات اشاره کرد.

سمیه ولی‌زاده تجربه‌ی چهارساله در خبرنگاری دارد و به سبب برخی از گزارش‌هایش تقدیر شده است.

خانم ولی‌زاده که اکنون در رادیوی کلید کار می‌کند، سال گذشته عنوان بهترین کارمند کلید گروپ را گرفت و در سال جاری نیز به عنوان شجاع‌ترین خبرنگار از سوی رادیو آشنا (صدای آمریکا) شناخته شد.

سمیه ولی‌زاده می‌گوید: از آغاز کار خبرنگاری خود در رسانه‌های چون: رادیو صدای جوان، روزنامه‌ی پگاه و برخی مطبوعات دیگر فعالیت‌های خبری داشته است.

او می‌گوید بیشتر در بخش‌های خبر و گزارش‌های تحقیقاتی فعالیت دارد و سعی می‌کند، دست‌آوردهای زنان و مشکلات آن‌ها را انعکاس دهد.

تجربه‌ی چندین ساله‌ی ستوری کریمی و برخی از گزارش‌های او سبب شده تا بارها از سوی نهادهای مختلف مورد تقدیر قرار گیرد.

خانم کریمی می‌گوید از سال ۲۰۰۵ به کار خبرنگاری آغاز کرده است و در بسیاری از رسانه‌ها چون: رادیو آزادی، رادیو سحر، سلام وطندار و افغانستان تو دی کار کرده است.

ستوری کریمی می‌افزاید: «در سال ۲۰۱۴  از سوی وزارت خارجه ایالات متحده‌ی آمریکا به عنوان خبرنگار میدانی در هرات تقدیر شدم ».

او افزود: در سال ۲۰۱۶ گزارش‌ او که درمورد ولسوالی کهسان ساخته بود، جز ده گزارش برتر شد و در روزنامه‌ی بین‌المللی گاردین نیز نشر شد.

نقیبه بارکزی نماینده‌ی تلویزیوین زن از خبرنگارانی‌ست که لقب زن برتر را کسب کرده است.

خانم بارکزی در حدود شش سال است که کار خبرنگاری می‌کند و هم‌زمان خبرنگار تحقیقی خبرگزاری هشدار، نماینده‌ی تلویزیون زن در حوزه‌ی غرب و بانی نهاد بانوان خبرنگار است.

او می‌گوید: «اولین گزارش تحقیقی‌ام در (آی دبلیو پی آر) از سوی والی ولایت هرات تقدیر شد و در سال ۲۰۱۶ لقب زن برتر در قسمت رسانه‌ها را از سوی سازمان خط نو گرفتم ».

او می‌گوید نهاد بانوان خبرنگار را برای حمایت از زنان خبرنگار ایجاد کرده است و برنامه‌هایی را برای ارتقای ظرفیت خبرنگاران زن دارد.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail