شماری از شهروندان هرات به شمول بانوان در یک تجمع اعتراضی مقابل دفتر والی هرات انزجار شان را نسبت به گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی اعلام کردند.

این بانوان با انتقاد از رهبر حزب اسلامی وی را یک چهره بی تاثیر در پروسه صلح خواندند.

حلیمه که در این تجمع اعتراضی اشتراک کرده است به خبرگزاری بانوان افغانستان گفت: «حکمتیار یک چهره‌ی خوب نیست و مقام‌های محلی هرات نباید با آغوش باز از وی استقبال می‌کردند ».

کریمه که تصویر چلیپا کشیده‌ی رهبر حزب اسلامی را در دست داشت گفت: «حمکتیار قاتل هزاران شهروند افغانستان است و وی بجای تقدیر باید از سوی نهادهای عدلی و قضایی محاکمه شود ».

در همین حال اعضای شورای سر زمین با نشر قطعنامه‌ای از حکمتیار خواستند تا به مسایل زبانی دامن نزند.

شفیع آرین یک تن از اعضای این شورا گفت: «رهبر حزب اسلامی نباید به مسایل قومی و سمتی دامن بزند و اگر این تفرقه افگنی‌ها را پایان ندهد، شگاف قومی در افعانستان به میان می‌آید ».

با این حال شماری از اعضای روند سبز در هرات که در این تجمع اعتراضی اشتراک داشتند رهبر حزب اسلامی را یک مهره سوخته در معادلات سیاسی افغانستان خواندند.

فیروز فروتن یک تن از اعضای روند سبز در هرات گفت:«حکمتیار یک مهره سوخته است و حکومت وحدت ملی نباید به وی این همه امتیاز می‌داد ».

این تجمع اعتراضی در حالی امروز برپا گردید که روز سه‌شنبه گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی به هرات  آمد و در جمع هوادارانش سخنرانی نمود، آقای حکمتیار اکنون در هرات حضور دارد و قرار است طی روزهای آینده از طرفدارانش دیدار کند.

گزارشگر: فرشته کریمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail