پدری دختر تازه نامزد شده خویش را به دلیل باردار شدن قبل از عروسی در ولسوالی تیوره ولایت غور تیرباران کرد و پس از آن به گروه طالبان پیوست.

عبدالظاهر تمیم ولسوال ولسوالی تیوره، این رویداد را تایید کرده و گفت: این دختر تازه نامزدار شده بود و به دلیل حامله شدن قبل از مراسم عروسی از سوی پدرش توسط فیر مرمی جان باخت.

درهمین حال مسوولان فرماندهی پلیس ولایت غور نیز این رویداد را تایید ‌کرده و می‌گویند محمد گل پدر این دختر تحت تعقیب پلیس است.

محمد اقبال نظامی سخنگو پلیس ولایت غور به خبرگزاری بانوان افغانستان گفت: «شخصی بنام محمد گل در منطقه (دهن یخن علیا) ولسوالی تیوره ولایت غور دختر باردارش را به قتل رساند ».

آقای نظامی می‌گوید: «پدر این دختر در منطقه که تحت حاکمیت طالبان است فرار نموده است و به همین دلیل پلیس تا اکنون موفق به بازداشت آن نگردیده است ».

از سویی دیگر مسوولان ریاست امور زنان ولایت غور می‌گویند این دختر با مهریه گزاف نامزد گردیده و شوهرش مهریه او را پرداخت کرده نتوانسته است.

معصومه انوری رییس امور زنان ولایت غور می‌گوید:«این دختر با مهریه گزافی نامزده گردیده است و شوهرش نتوانسته مهریه او را بپردازد و رضایت پدر دختر را کسب کند به همین دلیل وی دختراش را که از نامزدش باردار بوده به قتل رسانده است ».

خانم انوری افزود: «در طی سال جاری این چهاردهمین مورد حاد در ولایت غور است که خانم‌ها از سویی شوهر یا از سویی پدر به قتل می‌رسند ».

این نخستین باری نیست که زنان در ولایت غور قربانی عرف و عنعنات حاکم در آنجا می‌شوند پیش ازاین بارها دختران و زنان در این ولایت محکمه صحرایی، تیرباران و یا سنگسار شده اند.

گزارشگر: فرشته کریمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail