شماری از دختران دانشجوی رشته‌ی خبرنگاری، دوره‌های کارآموزی خبرگزاری بانوان افغانستان را راهی برای آغاز کار عملی خبرنگاری و ارتقای ظرفیت شان عنوان می‌کنند.

این دانشجویان هدف از پیوستن به این دوره‌ها را، آموزش کار عملی و نظری در زمینه تهیه‌ی اخبار، گزارش و عکاسی عنوان می‌کنند.

برخی از این دختران دوره‌های کارآموزی این خبرگزاری را برای آینده‌ی کاری شان مفید عنوان می‌کنند.

ضیاکل عظیمی دانشجوی رشته‌ی خبرنگاری می‌گوید: «در این دوره‌ی کارآموزی توانستم نحوه‌ی نوشتن گزارش، آشنایی با گزارش چند رسانه‌یی واستفاده از وسایل تخنیکی که در اختیارم بود را بیاموزم ».

در همین حال کارآموزان برحال این خبرگزاری می‌گویند در این دوره‌ها با قالب‌های خبر و گزارش آشنا می‌شوند.

رویا فضلی می‌گوید: «من در مدتی که کار آموز هستم توانستم که برخی نکات مهم را در رابطه با کار خبرنگاری،عکاسی، کامپیوتر، اینترنت و دیگر وسایل مورد نیاز را یاد بگیرم ».

این در حالیست که برخی دیگر از دانشجویان نیز می‌گویند در دوره‌های بعدی این برنامه شرکت خواهند کرد.

رقیه دانشجوی رشته‌ی خبرنگاری می‌گوید: «کار در خبرگزاری بانوان یک تجربه خوب است و با اشتراک در برنامه‌ی کار آموزی می‌توانم یک گزارش‌گر خوبی در آینده باشم ».

رقیه می‌افزاید دخترانی که درخبرگزاری بانوان به عنوان کارآموز کار کرده اند ظرفیت‌های شان بالا رفته و مهارت‌های خوبی را کسب کرده اند، به همین دلیل او نیز مایل است تا در این دوره شرکت کند.

این در حالیست که مسولان خبرگزاری بانوان افغانستان نیز هدف از راه‌اندازی این دوره‌ها را ارتقای ظرفیت دانشجویان رشته‌ی خبرنگاری عنوان می‌کنند.

نسیمه همدرد مدیر مسول خبر گزاری بانوان افغانستان می‌گوید: «از زمان آغاز فعالیت این خبرگزاری، در هر سه ماه چهار نفر کار آموز داریم که در یک ماه اول آموزش وسایل بصورت عملی است،  در ماه دوم کار عملی گزارش‌گری را می‌آموزند و در ماه سوم برای آنان سمینارهایی نظر به نیاز آن‌ها برگزار می‌شود ».

 آموزش کار عملی گزارش‌گری، نحوه‌ی استفاده از کامره عکاسی، کامپیوتر، انترنت، وسایل ضبط صوت و برگزاری سیمینارها برای ارتقای ظرفیت کار آموزان در جریان سه ماه کار آموزی از سهولت‌هایست که خبرگزاری بانوان افغانستان برای این دانشجویان مهیا کرده است.

گزارشگر: حبیبه محسنی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail