گزارشگر: سیمین صدف

کارگاه آموزشی «گزارشگری چند رسانه‌ای پیشرفته» امروز از سوی انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان برای خانم‌های خبرنگار و دانشجویان ژورنالیزم به هدف بلندبردن ظرفیت زنان خبرنگار راه‌اندازی شد.

مسوولان  برگزار کننده هدف از این دوره‌ی آموزشی را توانمند سازی و ارتقاء ظرفیت زنان خبرنگار در زمینه تهیه این نوع گزارش‌ها عنوان می‌کنند.

فیصل کریمی رئیس انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌یی افغانستان هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقاء ظرفیت زنان خبرنگار دانست.

وی می‌افزاید:«هدف از برگزاری این کارگاه افزایش مهارت‌های حرفه‌ای بانوان خبرنگار است تا آن‌ها نحوه تهیه گزارش‌های چندرسانه‌ی را بیاموزند و کارهای عمیق تری را در زمینه خبرنگاری به صورت کاربردی یاد بگیرند و در فضای وب منتشر کنند.»

شماری از اشتراک کننده‌گان نیز راه اندازی این کارگاه را برای ظرفیت سازی خودشان مؤثر می‌دانند.

خاطره درویش دانشجوی رشته خبرنگاری هدف از اشتراک در این کارگاه را یادگیری مهارت‌های تهیه یک گزارش چندرسانه‌ای می‌گوید.

او گفت:« در گزارش چندرسانه‌ای مخاطب مفهوم را زودتر درک می‌کند چون در آن صدا، عکس، فلم و متن همه گنجانیده شده و مفهوم را بهتر می‌رساند. و من از اشتراک در این کارگاه بسیار خرسندم چون زمینه آموزش این طور کارگاه‌های آموزشی کمتر فراهم می‌شود.»

در همین حال شماری دیگر از اشتراک کننده‌گاه نیز شرکت در این کارگاه را مؤثر می‌دانند.

فرشته می‌گوید که به این هدف در این کارگاه اشتراک کرده که می‌خواهد نحوه‌ی تهیه گزارش چندرسانه‌ای را بیاموزد.

فرشته بیان داشت:« گزارش چندرسانه‌ای به دلیل اینکه هم صدا، متن، تصویر و کلیپ دارد مستندتر است به همین دلیل مخاطب بیشتری دارد و من هم مایلم این نوع گزارش را یاد بگیرم.»

این هفده‌همین کارگاه آموزشی به هدف بلندبردن مهارت‌های زنان خبرنگار است که از سوی انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان برگزارمی‌شود.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail