گزارشگر: فرشته کریمی

آگهی‌های بازرگانی که در مورد لوازم آرایشی از طریق رسانه‌های دیداری نشر می‌شود بانوان هرات را تشویق به خریدن این کالاها می‌نماید.

شماری از بانوان هراتی که علاقۀ فراوانی به لوازم آرایشی دارند، از تاثیرات تبلیغات تلویزیونی خبر می‌دهند.

یلدا امینی که به فروشگاه پایتخت به منظور خرید لوازم آرایشی آمده بود به خبرگزاری بانوان افغانستان گفت:” امروز اینجا آمدم تا ماسک که از طریق تلویزیون تبلیغ آن را دیده بودم خریداری نمایم.”  

اسما سادات‌ که ماه آینده محفل عروسی‌اش است برای خرید ماسک آمده است که چندی قبل تبلیغ آن را در تلویزیون دیده است.

او می‌گوید:” اینکه این ماسک چقدر صورت را زیبا می‌کند از تلویزیون دیدم. من هم می‌خوام با استفاده از این ماسک در شب عروسی خود استفاده کنم تا پوست صورتم زیبا و شفاف شود.”

این درحالیست که فروشنده‌ها از تاثیرات آگهی‌های مواد آرایشی بر زنان سخن می‌زنند

داوود افغان یکی از فروشنده‌های لوازم آرایشی در هرات می‌گوید، لوازم آرایشی تا از طریق رسانه‌ها تبلیغ نشود خریدار ندارد.

او گفت:” خیلی از وقت‌ها شده که ما مواد آرایشی را آوردیم اما چون تبلیغ نشده بود کسی به سراغ آن نمیامد. مثلا ما چند وقت پیش بلک ماسک( ماسک سیاه برای صورت) آورده بودیم چندین ماه به دوکان ما بود کسی اصلا نپرسید اما همین که خانم‌ها تبلیغ آن را دیدند هجوم آوردند و همه به فروش رفت.”

او هم‌چنان افزود:” بیشتر مواد آرایشی که ما وارد می‌کنیم عوارض جانبی دارد با وجود اینکه به مشتری‌ها می‌گوییم اما آن‌ها توجه نمی‌کنند.”

 در دنیای بازرگانی امروزه تبلیغات بخشی از سرمایه گذاری یک شرکت محسوب می‌شود و شرکت‌های تجارتی به منظور معرفی کالای وارداتی شان به رسانه‌ها متوسل می‌شوند.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail