گزارشگر: مرضیه حسینی

مسابقه ورزشی فوتسال بین بانوان پولیس مردمی و دانش‌ آموزان مکتب نسوان جبرییل در هرات برگزار شد.

این مسابقات که به هدف ایجاد تفاهم، اعتماد، همکاری و روابط بهتر بین پولیس و مردم برگزار شده بود تیم پولیس مردمی مقام اول، تیم نسوان جبرییل در مقام دوم و تیم میوند در جایگاه سوم قرار گرفتند.

سمنوال رمضان شکیب‌یانی آمرپولیس مردمی ولایت هرات، می‌گوید:” مسابقه دوستانه فوتسال تیم پولیس مردمی با تیم دختران مکتب نسوان جبرییل به هدف نزدیک سازی مردم با پولیس برگزار شده است.”

او می‌گوید:” ولایت هرات نسبت به دیگر ولایت‌ها از امنیت نسبی برخوردار است که نتیجه همکاری مردم با پولیس است.”

بنا به گفته‌های آقای شکیب‌یانی برای اینکه آرامش، آسایش و امنیت روز به روز در ولایت هرات بیشتر شود نیاز است تا مردم به پلیس اعتماد کرده و در قسمت از بین بردن هنجارها پولیس را همکاری کنند.

این در حالیست که بسیاری از بازیکنان که در تیم‌های مختلف ورزشی بازی می‌کنند می‌گویند از زمانی که حمایت پولیس را با خود دارند به رشته‌های مختلف ورزشی به ویژه فوتسال و فوتبال علاقه‌مند شدند.

زهرا نظری یکتن از بازیکنان می‌گوید:” از زمانی که نیروهای امنیتی ما به خصوص پولیس امنیت را گرفته و برای تامین امنیت تلاش می‌کنند به ورزش فوتسال علاقه‌مند شدم.”

او می‌گوید:” ازاینکه حمایت پولیس مردمی را با خود و دوستانم دارم بسیار خوشحالم و از مردمم می‌خواهم که در تامین امنیت دوست و همکار پولیس باشند.”

شکیلا شجاعی یکی دیگر از این بازیکنان می‌گوید در جامعه‌یی که هر نوع تبعیض و خشونت علیه زنان وجود دارد حضور دختران در رشته‌های ورزشی برایش خوش آیند است.

او می‌گوید:” هر چند نبود امکانات و جای برای تمرین مان مشکل بزرگی است اما از اینکه حمایت پولیس است وما به راحتی می‌توانیم به بازی مان ادامه دهیم مایه خوشحالی است.”

بنا به گفته‌های وی زمانی که امنیت تامین باشد احساس بهتری گرفته و نتیجه بازی نیز بهتر می‌شود.

مسوولان مکتب نیز با تایید اینکه با تامین امنیت دختران بهتر می‌توانند ورزش کنند می‌گویند نسبت به سال‌های گذشته حضور دختران در عرصه‌های ورزشی پررنگ تر است.

هوا رضایی آمرمکتب لیسه نسوان جبرییل،می‌گوید:” ما دختران را از هر لحاظ به ویژه در ورزش فوتبال و فوتسال حمایت می‌کنیم.”

او می‌گوید:” ما تیم‌های مختلف ورزشی را درمکتب مان داریم که هر کدام دست‌آوردهایی داشتند ولی از زمان ایجاد تیم فوتسال مدت زیادی نمی‌گذرد که با این حال هم دختران در این تیم نیز موفق هستند.”

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail