گزارشگر: مرضیه حسینی

به بهانه‌ی هشتم مارچ روز جهانی همبستگی زنان از هفت مدیره مکتب‌های دخترانه  ولایت هرات که چندی پیش جایزه بین المللی برنامه  فرهنگی برتیش کانسل کشور انگلستان را کسب کردند، تقدیر شد.

این برنامه از سوی انجمن اجتماعی روشنفکران جوان ولایت هرات در مراسمی تحت نام “جایگاه زن در اسلام و نقش آن در تعالی نظام بشری جهان” برگزار شد.

مسوولان برگزار کننده هدف از راه اندازی این برنامه را تشویق بیشتر زنان درعرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی عنوان کردند.

عبدالرازق قاضی زاده مسوول برگزاری این برنامه، می‌گوید:” به بهانه هشت مارچ روز جهانی زن خواستیم تا از هفت بانویی که توانستند جایزه برنامه فرهنگی برتیش کانسل را از آن خود کنند، تقدیر کنیم.”

او در ادامه گفت:” بیشتر صحبت‌های برنامه امروز روی محور جایگاه زنان در اسلام و نقش آن در نظام بشری است.”

بنا به گفته‌های وی جای بسیار خوشی است که هفت مکتب دخترانه در ولایت هرات شامل جایزه بین المللی شدند.

این برنامه در حالی برگزار می‌شود که شماری از این بانوان بر این باوراند که با تقدیر شدن می‌توانند در جهت پیشرفت گام‌های استواری تری را بردارند.

پریسا شیرین سخن مدیره مکتب میرویس صادق، می‌گوید:”تقدیر این بانوان در برنامه امروز  سبب می‌شود تا آن‌ها بیشتر از امروز تلاش کنند.”

او در ادامه گفت:”از سویی نیز این حمایت و تقدیر سبب می‌شود زنانی که در اداره‌ها و اجتماع کار می‌کنند بیشتر پیشرفت کنند.”

بنا به گفته‌های وی زنانی که به نحوی می‌خواهند در اجتماع سهیم باشند برگزاری این برنامه می‌تواند تاثیر مثبتی برای شان داشته باشد.

بصیره صفا طاهری مدیره مکتب لسیه اسپین ادی، می‌گوید:” اینکه هفت مکتب دخترانه در هرات جایزه برنامه بین المللی را از آن خود کردند فعال بودن زنان را در عرصه‌های مختلف اجتماعی نشان می‌دهد.”

او در ادامه گفت:” برگزاری این چنین برنامه‌ها و تقدیر از زنان می‌تواند الگویی برای زنان دیگر در آینده باشد.”

گوهر شاد بگیم، آتون هروی، ملکه جلالی، میرویس صادق، اسپین ادی، هاتفی و امیر علی شیر نوایی از جمله مکتب‌های دخترانه در هرات است که شامل جایزه برنامه بین المللی بریتش کنسل شدند.

گفتنی است که برنامه فرهنگی برتیش کنسل جهت ارتباط بیشتر دانش آموزان جهان است که سبب انگیزه و آشنایی بیشتر دانش آموزان مکتب‌ها در سراسر جهان می‌شود.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail