گزارشی از فروزان فروغ

نبود کمیته ورزش برای بانوان در داخل دانشگاه هرات از چالش‌های است که دانشجویان دختر با آن مواجه اند.به باور این دانشجویان بی‌توجهی مسوولان دانشگاه سبب شده تا آن‌ها نتوانند در بخش‌های مختلف ورزش سهم داشته باشند.

برخی از این  دانشجویان به این باور اند که در صورت وجود کمیته ورزش برای بانوان آن‌ها می‌توانند مانند پسران در مسابقات شرکت نمایند.

زینب یکی از دانشجویانی که علاقهء خاصی به ورزش دارد می­گوید:” از طرف مسؤلان در مورد کمیته‌ی ورزشی آگاهی‌های لازم برایمان داده نشده است و هیچ مسابقه رقابتی بین  بانوان در بخش‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال وجود ندارد.”

الهه یکی دیگر از دانشجویانی است که مانند زینب علاقه خاصی به ورزش‌های رزمی دارد خواهان ایجاد کمیته‌ی ورزشی برای بانوان است تا آن‌ها هم بتوانند مانند مردان به مسابقات ورزشی بپردازند.

این گفته­‌ها در حالی مطرح می‌­شود که مسوولان ریاست دانشگاه از ساخت یک ورزشگاه برای دانشجویان خبر می‌دهند.

بصیر احمد دانشیار آمر ارتباطات و آگاهی عامه ریاست به خبرگزاری بانوان گفت قرار است یک  ورزشگاه برای بانوان در صحن دانشگاه ساخته شود تا ورزش بانوان تنها به شطرنج وبرخی ورزش‌های فکری اکتفا نشود .

آقای دانشیار در این زمینه می‌­گوید:”طی سال‌های اخیر مدیریت ورزش گام‌های برای ورزش بانوان برداشته است اما این گام‌ها به گونه شاید و باید مورد رضایت هیئت رهبری نبوده است و ما در تلاش این هستیم که جایگاه خاص ورزش بانوان را در میان بانوان نهادینه بسازیم”

از سوی هم آقا محمد محمدی مسؤل کمیته فوتبال دانشگاه هرات، از برگزاری مسابقات  در بخش‌های شطرنج، فوتبال و بسکتبال  بین بانوان دانشگاه دولتی و خصوصی خبر می‎دهد.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail