منبع: هشت صبح

دادگاهی در پاکستان مادری را که مرتکب سوزاندن دخترش بابت ازدواج بدون رضایت فامیل شده بود، محکوم به مرگ کرد.
پروین بی بی قبل از برگزاری دادگاه عالی در شهر لاهور به جرمش اعتراف کرده و گفته است دخترش را به دلیل ( آبروی خانواده‌اش) کشته است.

به اساس گزارش گاردین، پولیس گفته است که « زینت رفیق» هجده ساله یک هفته قبل از کشته شدن با « حسن خان» عروسی کرده بود. اما بعدا شواهد نشان داد که قبل از این که مادرش با ریختن تیل به صورت زینت او را زنده بسوزاند، مادر و برادر زینت او را لت و کوب کرده بودند. دادگاه «
انیس» برادر زینت را محکوم به حبس ابد در زندان کرده است.
بعد از مرگ زینت رفیق در جاده‌ای در شهر لاهور، هیچ یک از اقارب او در تلاش جهت طلب جسد او نشدند. پولیس می گوید که فقط به خانواده شوهر او اجازه داده شد تا جسد سوخته او را قبل از غروب آفتاب در گورستانی در نواحی شهر دفن کنند.
به اساس گزارش‌های کمیسیون حقوق بشر در پاکستان، خشونت زنان به صورت چشم گیری در این کشور وجود دارد و هم‌چنان گفته شده است که در سال ۲۰۱۵ بیشتر از ۱۱۰۰ هزار و یک صد نوع از این خشونت در ها در این کشور صورت گرفته است.
پارلمان پاکستان در ماه اکتوبر سه ماه بعد از کشده شدن «قندیل بلوچ» ستاره مشهور رسانه‌های پاکستان و گرفتار شدن برادر او به دلیل همکاری در کشته شدن او در ماه جولای، قانونی را علیه «کشتارهایی فخری» تصویب کرد.
دلیل خسارت‌های روحی و «عزت» به خانواده‌ها: فرار، راوبط برقرار کردن با مردان و دیگر قضایا نوعی ارزش‌های محافظه‌کارانه است. در بسیاری از قضایا زنان قربانی و قاتل آشنا است که بابت بخشیده شدن از سوی عقارب و فرار از آن‌ها دست به نوع مجازات کشنده می‌زنند.
چنان که در قانون جدید آمده است، آشنایان به جای محکوم کردن به مرگ محکومان، می‌توانند آن‌ها را ببخشند، اما هنوز هم می‌توانند به محکوم شدن اجباری در زندگی‌شان رو به رو باشند.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail